Šatan sa po dvoch prehrách objavil v Pekingu, za zlý úvod môže aj koronavírus

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan a jeho asistent Oto Haščák v Pekingu.
Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan a jeho asistent Oto Haščák v Pekingu. (Autor: TASR - Jaroslav Novák)
TASR|13. feb 2022 o 17:25

Prezident SZĽH vychválil aj brankára Rybára.

PEKING. Záverečné skupinové vystúpenie slovenských reprezentantov na ZOH v Pekingu si pozrel naživo už aj Miroslav Šatan.

Prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa páčil zlepšený výkon pri výhre nad Lotyšskom (5:2).

Šatan verí, že tím Craiga Ramsayho zopakuje rovnaký nie v jednom, ale ešte vo viacerých zápasoch.

Zlý rozbeh pripisuje pandémii

Slováci obsadili po výhre 3. miesto v C-skupine a následne čakali, akého súpera dostanú do kvalifikácie o štvrťfinále.

"Lotyši nie sú jednoduchí súperi, celkom potrápili aj Fínov. Tento výsledok určite berieme a som rád, že sa presadili aj hráči, ktorí sa potrebovali chytiť v ofenzíve. Verím, že sme správne nastavení do najdôležitejšieho zápasu na turnaji," povedal Šatan o nadchádzajúcom súboji.

Zverencom trénera Ramsayho nevyšli úvodné dve stretnutia. Najprv prehrali s Fínskom vysoko 2:6 a nestačili ani na druhého severského súpera, keď podľahli Švédom 1:4.

Podľa Šatana sa pod pomalý štart podpísali aj trampoty tímu s koronavírusom. Viacerí hráči mali pozitívne výsledky ešte v Bratislave a ďalší po prílete do Pekingu.

"Vedel som, že úvod turnaja bude ťažký vzhľadom na okolnosti, ktoré sme zažívali posledné dva týždne pred turnajom. Opatrenia, pozitívni hráči, ani pár dní pred začiatkom ZOH sme nemali kompletné mužstvo na tréningoch. Išli sme sem na tri, na štyri skupiny. Bolo to náročné a myslím, že výsledkovo zlý začiatok turnaja mal aj takéto dôvody."

Šatan: Rybár sa možno uchytí ako jednotka

Po dvoch prehrách zorganizovali hráči spoločný míting, na ktorom si rozobrali chyby a pripravili sa na záverečné skupinové stretnutie.

"Možno práve to, že výsledky neboli uspokojivé pre nich ani pre fanúšikov, tak ich to rýchlejšie naladilo k tomu, ako treba hrať. Verím, že dnes našli správny recept a donesú si ho do ďalšie zápasu.

Myslím si, že máme dostatok lídrov v tíme a vedia čo robiť po takých zápasoch. Som veľmi rád, že sa sami dali dokopy a dnes predviedli takýto výkon," povedal po skončení skupín, Slováci budú v play off bojovať s Nemcami.

Slovensko vyskúšalo v úvodných troch dueloch všetkých troch brankárov. Postupne nastúpili Branislav Konrád, Matej Tomek a Patrik Rybár, ktorý sa dostal medzi tri žrde v druhej tretine proti Švédom a odchytal aj duel s Lotyšskom.

"Pred turnajom nebolo jednoznačné, kto bude jednotka, dvojka, trojka. Takto sa to vyvinulo v prvých dvoch zápasoch a všetci dostali šancu. Situácia sama ukázala, že Patrik Rybár je možno ten brankár, ktorý sa v pozícii jednotky uchytí. Uvidíme, ako to vyhodnotia tréneri a koho dajú na ďalší zápas," dodal Šatan.

Všetko o hokeji na ZOH 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»ZOH 2022 Hokej»Šatan sa po dvoch prehrách objavil v Pekingu, za zlý úvod môže aj koronavírus