Hokejistky Fínska.
Hokejistky Fínska. (Autor: Twitter St. Cloud State Women’s Hockey)
TASR|9. apr 2023 o 19:59 (aktualizované 9. apr 2023 o 23:57)

Zo skupiny postupujú tri najlepšie tímy.

BRATISLAVA. Fínske hokejistky zvíťazili v nedeľňajšom zápase B-skupiny na MS v hokeji žien 2023 v kanadskom Bramptone nad Švédskom 4:2, keď v tretej tretine otočili z 0:2.

Fínky vyhrali všetky tri zápasy a majú istotu postupu, Švédky sú s jedným víťazstvo priebežne tretie.

V zápase skupiny A zvíťazili hokejistky USA nad hokejistkami Česka 6:2. České reprezentantky držali krok zo súperom iba v prvej tretine, ktorá skončila nerozhodne.

Na ďalšie góly Američaniek však už Češky nedokázali reagovať a s dvomi bodmi ostávajú na treťom mieste skupiny.

Ich súperky sú zatiaľ stopercentné, rovnako ako hokejistky Kanady.

MS v hokeji žien 2023:

Skupina A:

USA - Česko 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Kellerová, 17. Scamurraová, 21. Edenová, 31. Janeckeová, 42. Knightová, 59. Roqueová - 8. Krížová, 14. Cajanová

Skupina B:

Fínsko - Švédsko 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Góly: 44. Vainikkaová, 47. Savolainenová, 48. Nieminenová, 59. Savolainenová - 22. Thuviková, 39. Jungakerová

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fínky otočili zápas so Švédskom, Češky vzdorovali Američankám iba v prvej tretine