Česi neskórovali proti Švédom, v zápase USA s Fínskom padlo 12 gólov

Momentka zo zápasu Česko - Švédsko na MS do 18 rokov. Na fotografii Adam Jecho (7), Gustaf Kangas (16), Vojtěch Vochvest (3), Simon Zether (24), Jan Kucera (28). (Autor: Puckfans/Andreas Robanser)
TASR|23. apr 2023 o 22:30

Domáci Švajčiari zdolali Lotyšov.

PORRENTRUY. Slovenskí hokejisti podľahli v nedeľnom zápase na majstrovstvách sveta do 18 rokov favorizovanej Kanade 3:4.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa dokázali znížiť z 0:3 na 2:3, v záverečnej minúte aj na 3:4, napokon však nebodovali.

O postup z A-skupiny do štvrťfinále zabojujú v pondelok proti Nemecku.

Švédi zdolali v A-skupine Česko 2:0, keď o triumfe rozhodli až v tretej tretine.

Švajčiari zvíťazili v B-skupine nad rovesníkmi z Lotyšska 5:1. Reprezentanti USA uspeli aj v treťom stretnutí na turnaji, keď zdolali Fínsko 8:4.

MS v hokeji hráčov do 18 rokov 2023 - nedeľa:

A-skupina:

Slovensko – Kanada 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 38. Dvorský (Eperješi), 43. Císar (Kukumberg, Gron), 60. Pekarčík (Štrbák, Dvorský) – 1. Barlow (Price, Allen), 24. Ritchie (Wood, Celebrini), 35. Martone (MacDonell), 54. Celebrini (Wood, Dragicevic)

Švédsko - Česko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 49. Willander, 60. Stenberg

Skupina B (Bazilej):

Švajčiarsko – Lotyšsko 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 3. Reber, 19. a 58. Braillard, 31. E. Meier, 45. Ustinko – 14. Mateiko

USA - Fínsko 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)

Góly: 2. Moore, 4. Minnetian, 24. Eiserman, 29. Hagens, 39. Smith, 43. Terrance, 56. Perreault, 60. Leonard – 14. Helenius, 20. Alasiurua, 34. Halttunen, 44. Kiiskinen

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi neskórovali proti Švédom, v zápase USA s Fínskom padlo 12 gólov