Gól Tomáša Tatara v samostatných nájazdoch na výhru nestačil.
Gól Tomáša Tatara v samostatných nájazdoch na výhru nestačil. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|7. dec 2021 o 06:49

Tatar, Fehérváry a Sekera zasiahli do diania v NHL.

NEW YORK. Tomáš Tatar strelil jubilejný desiaty gól v nájazdovej lotérii v kariére. Potreboval na to 31 pokusov.

Pred svojím pokusom vyzeral sebavedomo. Medzi kruhmi na vhadzovanie spomalil, jemne si rozhýbal brankára Forsberga a puk poslal presne nad jeho pravý betón.

Nik z jeho spoluhráčov ho však nenasledoval. Naopak, úspešní boli exekútori Ottawy. Duel rozhodol Josh Norris.

V akcii bol aj obranca Martin Fehérváry. Washington získal víťazstvo, no tiež k nemu viedla tŕnistá cesta cez nájazdy.

Fehérváry bol v prvej tretine vylúčený za držanie protihráčovej hokejky. Svoj trest tímu oplatil tromi blokmi. Toľko ich nemal nijaký hráč Capitals.

Washington porazil na domácom ľade Anaheim 4:3 po samostatných nájazdoch.

Najmenej odohral tretí zástupca Slovenska, Andrej Sekera. Obranca Dallasu bol pri inkasovanom góle pri víťazstve Stars 4:1.

Jeho tím zaknihoval už siedmu výhru v rade, čím vyrovnal historický klubový rekord.

Wilsonova prvá bitka

Ubehlo už 26 duelov základnej časti a Tom Wilson doteraz nemal na konte jedinú bitku. Zmenilo sa to v zápase proti Anaheimu.

Jeho vyzývateľom bol Simon Benoit.

Bitka však bola druhoradá. Wilson v zápase strelil stý gól v kariére, keď v štrnástej minúte stretnutia otváral skóre.

Znovuzrodený Vancouver

Pod novým trénerom ide všetko ľahšie a o motiváciu je postarané. To v dueli proti Los Angeles Kings dokázali Vancouver Canucks.

Protivníka, ktorý deň predtým nasúkal Edmontonu päť gólov, porazili 4:0.

Bol to prvý duel nového trénera Brucea Boudreaua na lavičke tímu.

Trénera vyhodila aj Philadelphia. Jej zápas však dopadol horšie. Rozbehnutému Coloradu podľahla v divokej prestrelke 5:7.

Flyers včera prepustili hlavného trénera Alaina Vigneaulta, jeho miesto dočasne prebral Mike Yeo.

Tisíci zápas Erikssona

V nedeľu oslávil jubilejnú tisícku Blake Wheeler, v pondelok zas Loui Eriksson.

Útočník Arizony má za sebou pestrú kariéru. Pôsobil v Dallase, Bostone aj Vancouveri. Nikdy nedosiahol na Stanley Cup.

Okrúhly zápas mu nevyšiel, Coyotes nestačili na rozbehnutých Stars. Práve Dallas ho draftoval v roku 2003 a v jeho drese pôsobil prvých sedem rokov.

Naopak, úplne prvý štart v NHL zaznamenal brankár Colorada, Justus Annunen. Talentovaný Fín slávil výhru, a to napriek tomu, že inkasoval až päť gólov.

NHL - základná časť - 7. december:

New Jersey - Ottawa 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 1. Severson (Siegenthaler, Bratt), 29. Bastian (Subban, Smith) – 28. Batherson (Chabot, Tkachuk), 33. Tkachuk (Batherson, Holden), rozh. náj. Norris

Brankári: Blackwood 21/23 - Forsberg 22/24

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 34 sekúnd, pripísal si dva hity a dva zisky puku. V samostatných nájazdoch strelil gól./

/Christián Jaroš (New Jersey) nehral/

Philadelphia - Colorado 5:7 (3:4, 0:1, 2:2)

Góly: 7. Giroux (Frost, Ristolainen), 17. Lindblom (Konecny, Sanheim), 19. Giroux (Konecny, Yandle), 43. Atkinson (Hayes, Sanheim), 59. Laughton (Hayes) – 10. Johnson (O'Connor), 14. Landeskog (MacKinnon, Toews), 16. Newhook (Girard, Toews), 16. Makar (Annunen, Rantanen), 22. Ničuškin (Johnson, Girard), 46. Kadri (Rantanen), 52. Jost (Jayson Megna)

Brankári: Jones 43/50 - Annunen 27/32

Washington - Anaheim 4:3 sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 3:1)

Góly: 14. T. Wilson (Schultz, Ovečkin), 24. Hagelin (Eller, Oshie), 40. Carlson (Ovečkin), rozh. náj. Carlson – 21. Manson (Milano, Zegras), 34. Milano (Zegras, Rakell), 36. Lettieri (Fowler, Terry)

Brankári: Samsonov 31/34 - Gibson 26/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 45 sekúnd. Zapísal si bod, tri bodyčeky a tri zblokované strely. Raz bol vylúčený./

Dallas - Arizona 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 14. Hintz (Robertson), 50. Peterson (Radulov, Benn), 56. Benn (Gurianov, Suter), 58. Benn (Radulov) – 24. Gostisbehere (Keller, Kessel)

Brankári: Holtby 18/19 - Wedgewood 23/27

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 11 minút a 28 sekúnd. Pripísal si mínusový bod a jednu strelu na bránu./

Seattle - Pittsburgh 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Góly: 24. Eberle (Wennberg, Schwartz) – 2. Carter (Heinen, Zucker), 5. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 6. Heinen (Marino, Pettersson), 39. Guentzel (Rodrigues, Crosby), 39. Carter (Letang, Heinen), 49. Guentzel (Rodrigues, Dumoulin)

Brankári: Grubauer 1/4, Daccord 23/26 - DeSmith 28/29

Vancouver - Los Angeles 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Boeser (Pearson, Miller), 26. Garland (Podkolzin, Pettersson), 47. Lammikko, 53. Miller (Boeser, Horvat)

Brankári: Demko 31/31 - Petersen 26/30