McDavid a spol. idú ďalej. Poradili si s Los Angeles v piatom zápase

Hokejisti Edmontonu Oilers.
Hokejisti Edmontonu Oilers. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. máj 2024 o 06:56

Dallas zdolal Vegas a ujal sa vedenia v sérii.

NEW YORK. Poznáme meno piateho postupujúceho z prvého kola play-off NHL. Stali sa ním Edmonton Oilers.

"Olejári" vyhrali v piatom zápase na domácom ľade 4:3. Do druhého kola sa pozrú tretíkrát za sebou, pričom vlani to bola ich posledná zastávka.

Hokejisti Dallasu Stars vyhrali v treťom zápase po sebe a v sérii s Vegas Golden Knights sa ujali vedenia 3:2.

Rovnakým skóre vyhrali piaty zápas. Jeho skóre otvoril Mark Stone z Vegas, avšak potom sa presadili Dadonov a Duchene, aby ho otočili v prospech Stars. Do konca druhej tretiny vyrovnal Carrier a rozhodujúci gól padol v 37. minúte z hokejky Robertsona.

NHL - 1. kolo play-off - 2. máj:

Dallas - Vegas 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Dadonov (Stankoven, W. Johnston), 9. Duchene (W. Johnston), 37. J. Robertson (Heiskanen, Benn) – 4. Stone (Hanifin, Eichel), 13. W. Carrier (Barbašev, McNabb)

Brankári: Oettinger 25/27 - Hill 22/25

/stav série 3:2/

Edmonton - Los Angeles 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Góly: 11. E. Kane (Kulak, Nugent-Hopkins), 28. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 33. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 40. Hyman (Nugent-Hopkins, Bouchard) – 20. Laferriere (Gavrikov, M. Roy), 24. Lizotte (Arvidsson, Englund), 58. Kempe (Roy, Fiala)

Brankári: Skinner 18/21 - Rittich 22/26

/konečný stav série 4:1/

Pavúk play-off NHL

Domov»Hokej»NHL»McDavid a spol. idú ďalej. Poradili si s Los Angeles v piatom zápase