Filip Mešár s pukom, s ktorým zaznamenal prvý bod v AHL. (Autor: X / Rocket de Laval)
Oh my Hockey|21. okt 2023 o 07:15

Pavol Regenda a Martin Chromiak skórovali vo vzájomnom zápase.

NEW YORK. Dvaja slovenskí mladíci sa tešia z debutových bodových zápisov v nižšej zámorskej AHL.

Adam Sýkora prispel k výhre jeho Hartfordu nad Wilkes-Barre/Scranton 5:0. Prihrával na prvé dva góly zápasu, má teda prsty aj vo víťaznom presnom zásahu.

Získal aj dve plusky a raz vystrelil na bránku.

Zadarilo sa aj Filipovi Mešárovi, ktorý premiérovo bodoval pri vysokej výhre Lavalu nad Rochesterom 8:4.

V 15. minúte vyrovnal jeho spoluhráč Riley McKay na 2:2. Mešár pred gólom vošiel s pukom do pásma, krásne našiel na druhej strane plochy Gignaca a ten posunul puk na šťastného strelca.

Bodovali až štyria z piatich Slovákov, ktorí nastúpili v zápasoch AHL. Vzájomný zápas odohrali Pavol Regenda a Martin Chromiak.

Šťastnejší bol napokon druhý menovaný. Jeho Ontario zdolalo San Diego 3:2. Slovenský forvard v 38. minúte strelil gól na 2:1. Skóroval delovkou z prvej, išlo o jeho prvý gól v sezóne.

Presadil sa aj Regenda. Skóroval aj v treťom zápase od začiatku sezóny. V tretej tretine skorigoval výsledok na konečných 2:3 presným zásahom v oslabení. Stal sa treťou hviezdou duelu.

Jediným Slovákom bez bodu bol Martin Pospíšil. Jeho Calgary vyhralo na ľade Abbotsfordu 3:2. Odsedel si 4 trestné minúty a raz vystrelil na bránku.

AHL - základná časť - 21. október:

Cleveland - Syracuse 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Hartford - Wilkes-Barre/Scranton 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

/Adam Sýkora (Hartford) získal dve asistencie, dve plusky a raz vystrelil na bránku/

Laval - Rochester 8:4 (3:2, 2:0, 3:2)

/Filip Mešár (Laval) zaznamenal asistenciu a dva strelecké pokusy/

Providence - Hershey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Springfield - Lehigh Valley 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Manitoba - Iowa 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Colorado - Grand Rapids 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Abbotsford - Calgary 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

/Martin Pospíšil (Calgary) si odsedel 4 trestné minúty a raz vystrelil na bránku/

Henderson - San Jose 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

San Diego - Ontario 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

/Pavol Regenda (San Diego) skóroval v oslabení, zaznamenal plusový bod a tri strely na bránku/

/Martin Chromiak (Ontario) strelil gól, pripísal si plusku a tri strely na bránku/

Tabuľka AHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Vydarená noc mladíkov. Sýkora a Mešár zaznamenali prvé body v AHL