Fehérváryho Washington nestrelil ani gól, Cooley debutoval a zlomil prekliatie

Martin Fehérváry v súboji s Bryanom Rustom.
Martin Fehérváry v súboji s Bryanom Rustom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|14. okt 2023 o 06:50

V noci z piatka na sobotu sa v NHL hrali dva zápasy.

NEW YORK. Washington s Martinom Fehérvárym v zostave podľahol na úvod sezóny Pittsburghu 0:4.

Slovenský bek odohral 18 minút a 29 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky. Nastúpil v treťom obrannom páre.

Dva góly strelil Sidney Crosby. Jevgenij Malkin bodoval pri všetkých štyroch presných zásahoch, zaknihoval gól a tri asistencie.

Úspešný debut v NHL má za sebou trojka draftu 2022 Logan Cooley. Jeho Arizona zdolala New Jersey 4:3 po samostatných nájazdoch a on zaznamenal dve asistencie, vrátane tej pri vyrovnávajúcom góle na 3:3.

"Myslím si, že sa mi vodilo dobre. Chcel som si to užiť. Na začiatku som bol trochu nervózny, ale keď sa do toho dostanete, je to len ďalší hokejový zápas," opísal svoje dojmy.

Cooley sa stal 14. hráčom v lige, ktorý v nej debutoval v piatok trinásteho. Zlomil prekliatie, keďže ako prvý pri takejto premiére bodoval.

NHL - základná časť - 14. október:

New Jersey - Arizona 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Bratt (J. Hughes, Hamilton), 33. Hamilton (J. Hughes, Bratt), 39. Bratt (J. Hughes, Toffoli) – 7. Dumba (Keller, Schmaltz), 25. Durzi (Keller, Cooley), 54. Schmaltz (Cooley), rozh. náj. Bjugstad

Brankári: Schmid 30/33 - Vejmelka 33/36

Washington - Pittsburgh 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 25. Malkin (Rakell, E. Karlsson), 26. Crosby (Guentzel, Malkin), 32. Crosby (Malkin, Guentzel), 57. R. Smith (Malkin)

Brankári: Lindgren 31/35 - Jarry 19/19

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 29 sekúnd, odsedel si dve trestné minúty, zaznamenal dva bodyčeky a dva bloky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Fehérváryho Washington nestrelil ani gól, Cooley debutoval a zlomil prekliatie