Tamášiho gól Hradcu k výhre nepomohol, slovenský brankár získal asistenciu

Alex Tamáši sa teší z gólu v drese Hradca Králové.
Alex Tamáši sa teší z gólu v drese Hradca Králové. (Autor: Stanislav Souček)
TASR|15. mar 2024 o 22:09

Richard Pánik zaznamenal asistenciu.

PRAHA. Hokejisti Dynama Pardubice zvíťazili v úvodnom zápase štvrťfinálovej série play off českej extraligy nad Mountfield Hradec Králové 5:4 po predĺžení.

Pod triumf sa podpísal jednou asistenciou slovenský útočník Richard Pánik, v drese hostí strelil štvrtý gól a zariadil predĺženie Alex Tamáši.

Hokejisti Sparty Praha zvíťazili v úvodnom zápase série s Libercom 3:2 po samostatných nájazdoch.

Najväčším hrdinom duelu mohol byť 25-ročný slovenský brankár Dávid Hrenák. Na prvý gól si pripísal asistenciu, v zápase vychytal 44 striel, no v nájazdoch bol dvakrát neúspešný.

Play-off českej extraligy

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:4 pp (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 22. Zohorna (Pánik), 23. Vondráček, 35. Zohorna, 41. Sedlák, 62. Kaut - 6. Perret, 13. McCormack, 30. Pavlík, 50. Tamáši

/stav série 1:0/

HC Sparta Praha - Bílí Tigři Liberec 3:2 po sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Krejčík (Kousal, Horák), 31. Vitouch (Horák, Kempný), rozhod. samostatný nájazd Irving - 11. Rychlovský (Flynn, Hrenák), 59. Bulíř (Filippi, McCoshen)

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Tamášiho gól Hradcu k výhre nepomohol, slovenský brankár získal asistenciu