Juraj Slafkovský oslavuje premenený samostatný nájazd.
Juraj Slafkovský oslavuje premenený samostatný nájazd. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|10. dec 2023 o 00:40 (aktualizované 10. dec 2023 o 06:32)

V slovenskom súboji sa radoval Šimon Nemec.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský po prvýkrát v kariére NHL skóroval v samostatných nájazdoch. Rozhodol o výhre Montrealu nad Buffalom 3:2 v noci zo soboty na nedeľu.

Brankárovi Devonovi Levimu nedal šancu. Tesne pred ním zamiešal puk, prehodil si ho do bekhendu a takýmto spôsobom rozhodol.

Košičan odohral 18 minút a 3 sekundy. Zaznamenal 5 trestných minút, dve strely na bránku, bodyček a blok.

Okrem prvého gólu v nájazde sa aj prvýkrát v kariére pobil. Na pästný súboj vyzval Connora Cliftona.

Bodovať sa podarilo Martinovi Fehérvárymu. Zadák prispel asistenciou k výhre Washingtonu nad New Yorkom Rangers 4:0. Stal sa treťou hviezdou zápasu.

Tomáš Tatar bol súčasťou tretej formácie Colorada pri prehre 2:5 proti Philadelphii. Na ľade strávil 12 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku.

V slovenskom súboji v severoamerickej NHL nastúpili proti sebe Ružičkovo Calgary a Nemcovo New Jersey. Z výhry sa tešil druhý menovaný.

"Diabli" ako hosťujúci tím vyhrali 4:2. Prehrávali len raz, keď na konci prvého dejstva inkasovali gól na 0:1. Išlo o ich tretiu výhru za sebou.

Nemec vo svojom štvrtom zápase v kariére odohral 18 minút a 27 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránku a dva bloky.

Nevyhol sa nováčikovskej chybe. Pred prvým gólom zápasu v presilovke zamieril hlbšie do pásma vybojovať puk, ale otvoril za sebou voľný priestor, ktorý na gólový brejk využil Jegor Šarangovič.

Ružička hral v strede štvrtej formácie. Na ľade strávil 9 minút a 27 sekúnd, zaknihoval mínusku a strelu na bránku. Jeho spoluhráč Martin Pospíšil nenastúpil, bol zdravým náhradníkom.

Miloš Kelemen bol najmenej vyťažovaným hráčom v zápase jeho Arizony na ľade Bostonu. Odohral len 6 minút a 10 sekúnd.

Do bodovania sa nezapísal ani v ôsmom zápase v sezóne. Zaznamenal strelu na bránku a blok.

Bruins zvíťazili 5:3. Hviezdny David Pastrňák strelil dva góly a raz asistoval. "Medvedi" vyhrali na domácom ľade posledných 10 zápasov proti Coyotes, sériu začali v marci 2014.

Tampa Bay Lightning zvíťazili na ľade Seattlu 4:3 po predĺžení. Zadák Erik Černák strávil na ľade 20 minút a 2 sekundy, pripísal si strelu na bránku, bodyček a tri bloky.

Boston - Arizona 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Góly: 16. Pastrňák, 17. Coyle (Frederic), 23. Shattenkirk (Pastrňák, Marchand), 30. Heinen (Poitras, Frederic), 55. Pastrňák (Geekie, DeBrusk) – 23. Keller (Zucker, Välimäki), 24. Carcone, 44. Crouse (Maccelli, Bjugstad)

Brankári: Ullmark 31/34 - Ingram 24/29

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 6 minút a 10 sekúnd, pripísal si strelu a bodyček/

Calgary - New Jersey 2:4 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 20. Šarangovič (Coleman), 55. Kadri (R. Andersson, Hanifin) – 24. Hischier (Bratt), 33. Bratt, 49. Meier (Holtz), 60. Hischier (Marino)

Brankári: Wolf 26/29 - Vaněček 23/25

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 27 sekúnd, pripísal si mínusový bod, strelu na bránku a dva bloky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 27 sekúnd, zaknihoval mínusku a strelu na bránku/

Dallas - Vegas 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Góly: 11. Dadonov (Benn, Hakanpää) – 3. Stephenson (Howden, Whitecloud), 6. Whitecloud (W. Carrier, N. Roy), 15. Stone (Barbašev, Eichel), 36. N. Roy (Stone), 43. Dorofejev (W. Karlsson, Cotter), 50. Cotter (McNabb)

Brankári: Oettinger 21/27 - Thompson 19/20

Buffalo - Montreal 2:3sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. J. Skinner (T. Thompson), 47. Okposo (Clifton) – 33. Struble (Kovacevic), 34. Suzuki (Matheson, Monahan), rozh. náj. Slafkovský

Brankári: Levi 29/31 - Primeau 46/48

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 18 minút a 3 sekundy, premenil rozhodujúci samostatný nájazd, zaznamenal 5 trestných minút, dve strely na bránku, bodyček a blok/

Detroit - Ottawa 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 15. P. Kane (DeBrincat, Lyon) – 2. Giroux (Chychrun, Tarasenko), 24. Tarasenko (Chychrun, Giroux), 29. Kubalík (M. Joseph), 39. Stützle (Batherson, Zub), 57. Sanderson

Brankári: Lyon 21/25, Reimer 11/11 - Korpisalo 30/31

Toronto - Nashville 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 35. Kämpf (Timmins), 38. Matthews (W. Nylander, Rielly), 57. Matthews (W. Nylander, Tavares), 59. Gregor (Järnkrok)

Brankári: Samsonov 18/18 - Lankinen 32/35

Washington - NY Rangers 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 1. Milano (Fehérváry, Carlson), 22. Mantha (Kuzněcov, Sandin), 26. Wilson, 32. Aube-Kubel (Malenstyn)

Brankári: Lindgren 31/31 - Šesťorkin 25/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 18 sekúnd, pripísal si asistenciu, dva plusové body, dva bodyčeky a štyri bloky/

NY Islanders - Los Angeles 3:2pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 49. Lee (Reilly, Barzal), 56. Lee (Mayfield, Horvat), 61. Pageau (Holmström, Dobson) – 26. Kempe (Fiala, Doughty), 30. Gavrikov (Fiala, Danault)

Brankári: Sorokin 34/36 - Talbot 27/30

Chicago - St. Louis 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 5. Beauvillier (Zajcev, Guttman), 10. A. Vlasic (Crevier, Entwistle), 35. Dickinson (Zajcev, Murphy) – 57. Sundqvist (Leddy)

Brankári: Mrázek 38/39 - Binnington 21/24

Colorado - Philadelphia 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 19. MacKinnon (Manson, Toews), 33. Manson (R. Johansen) – 18. Konecny (Couturier, Foerster), 30. Tippett (Brink), 32. Sanheim (Frost, Tippett), 50. Konecny (t.s.), 51. Farabee (Brink, Sanheim)

Brankári: Prosvetov 29/34 - Hart 36/38

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 12 minút a 33 sekúnd, pripísal si mínusku/

Seattle - Tampa Bay 3:4pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 30. Bjorkstrand (Tolvanen, Borgen), 33. Oleksiak (Eberle), 41. McCann (Dunn, Eberle) – 10. Cirelli (Perbix, Jeannot), 20. Kučerov (Point, Hagel), 48. Paul (Cirelli, Kučerov), 64. Kučerov (Hagel, D. Raddysh)

Brankári: Grubauer 21/23, Daccord 5/7 - Vasilevskij 26/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 2 sekundy, pripísal si strelu na bránku, bodyček a tri bloky/

Vancouver - Carolina 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 7. Lafferty (E. Pettersson, Cole), 27. Michejev (E. Pettersson, Lafferty), 34. J. Miller (Boeser, Höglander), 44. E. Pettersson (Michejev, Hronek) – 28. Martinook (Fast, Slavin), 40. Skjei (Orlov, Bunting), 43. Noesen (Drury, Burns)

Brankári: Demko 21/24 - Raanta 20/24

Tabuľky NHL

Východná konferencia::

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Brankára poslal do bufetu. Slafkovský rozhodol v samostatných nájazdoch