Samuel Kňažko.
Samuel Kňažko. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|3. mar 2024 o 07:13

Miloš Kelemen strelil gól.

NEW YORK. V zámorskej hokejovej AHL bodovali traja Slováci. Obranca Samuel Kňažko si pripísal dve asistencie pri výhre Clevelandu nad Chicagom 6:1 a svoju sezónnu bilanciu vylepšil na deväť bodov v 32 zápasoch. Bol to jeho prvý viacbodový zápas v sezóne.

V zápase Hendersonu s Tucsonom nastúpili traja hráči spod Tatier. Domáci Jakub Demek asistoval na otvárací zásah stretnutia v druhej minúte. Bola to pre neho deviata gólová prihrávka v sezóne a celkovo 14. bod.

Aj keď jeho Silver Knights sa chopili vedenia 2:0 už vo štvrtej minúte, nakoniec prehrali 2:5.

K obratu pomohol aj útočník hostí Miloš Kelemen, ktorý strieľal gól na 4:2. Presadil sa už 17 sekúnd po tom, ako sa Tucson chopil vedenia 3:2.

Kelemenov spoluhráč, obranca Patrik Koch, nebodoval.

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Kňažko odohral prvý viacbodový zápas v sezóne