Bekhendom pod brvno. Pánik skóroval v prvom finálovom zápase AHL

Richard Pánik.
Richard Pánik. (Autor: TASR - František Iván)
Oh my Hockey, TASR|20. jún 2022 o 07:29

Tím Richarda Pánika však neudržal vedenie a prehráva v sérii.

ROSEMONT. Slovenský hokejista Richard Pánik sa gólovo presadil v prvom zápase finále play off zámorskej AHL. Jeho tím Chicago Wolves však prehral doma so Springfield Thunderbirds 4:5 po predĺžení.

Thunderbirds sa tak ujali vedenia v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia.

Pánik vyrovnal v 29. minúte na priebežných 2:2. Vzal si puk v blízkosti ľavého mantinelu, prešiel s ním na okraj kruhu na vhadzovanie a bekhendom prekonal súperovho brankára.

Chicago viedlo v úvode tretej tretiny 4:2, no dvojgólový náskok neudržalo. Thunderbirds zmazali manko a doviedli duel do predĺženia, v ňom rozhodol o víťazstve hostí v 66. minúte Matthew Kessel.

Slovenský krídelník si v zápase okrem gólu pripísal tri strelecké pokusy, jeden plusový bod a štyri trestné minúty. V tohtoročnej vyraďovačke v nižšej zámorskej súťaži AHL nazbieral tri góly a štyri asistencie v 12 zápasoch.

Boje o Calderov pohár pokračujú druhým duelom, ktorý sa hrá v noci na utorok (2.00 SELČ) opäť na ľade Wolves.