Hokejisti Švédska na radujú z gólu na MS U20 2024.
Hokejisti Švédska na radujú z gólu na MS U20 2024. (Autor: TASR/TT via AP)
Sportnet, TASR|2. jan 2024 o 22:15

Švédi v zápase stratili dvojgólové vedenie.

MS v hokeji U20 2024 - štvrťfinále

Švédsko - Švajčiarsko 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Stenberg (M. Hävelid, Edstrom), 18. Lekkerimäki (Öhgren, Wahlberg), 66. Sandin-Pellikka (Lekkerimäki, Östlund) - 38. Hornecker (Reber), 50. Meile (G. Weber, Christe)

GÖTEBORG. Hokejisti Švédska postúpili do semifinále MS v hokeji do 20 rokov 2024 vo švédskom Göteborgu.

V utorkovom štvrťfinálovom súboji tesne zdolali Švajčiarsko 3:2 po predĺžení.

Švédi vydreli víťazstvo pred 11.512 divákmi v hale Scandinavium. Domáci favorit viedol po prvej tretine 2:0, no súper sa postupne pozviechal a dokázal manko zmazať po góloch Jana Horneckera a Nicka Meileho.

O víťazovi tak rozhodlo až predĺženie, v šiestej minúte extra času skóroval v presilovke Axel Sandin-Pellikka, ktorý potrestal vylúčenie Rodwina Dionicia.

Tento výsledok zároveň potvrdil, že Slováci obsadili v konečnom poradí MS šiestu priečku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mala to byť jednoznačná záležitosť. Švédi zviedli so Švajčiarmi nečakane veľkú bitku