Americkí mladíci ukázali svoju silu. Švajčiarom pripravili potupnú prehru

Gólová radosť hráčov USA (Autor: TASR/TT via AP)
Sportnet, TASR|28. dec 2023 o 19:33

V úvodnej tretine strelili päť gólov.

MS v hokeji U20 2024

Švajčiarsko - USA 3:11 (1:5, 0:4, 2:2)

Góly: 10. G. Weber (Füllemann, Reinhard), 42. Christe (Füllemann, G. Weber), 50. Schild (Muggli, Taibel) – 2. Smith (Buium, Perreault), 4. Snuggerud, 9. Snuggerud (Gauthier), 13. Snuggerud (Gauthier), 19. Buium, 26. Brindley (Nazar), 30. Leonard (Brindley, Casey), 31. Brindley (Nazar, Fowler), 35. Howard, 48. Finley (Nazar), 55. Pohlkamp (Nazar, Finley)

GÖTEBORG. Hokejisti USA zvíťazili vo svojom druhom zápase na MS v hokeji do 20 rokov 2024 vo švédskom Göteborgu.

Vo štvrtkovom stretnutí B-skupiny zdolali Švajčiarsko vysoko 11:3 a so šiestimi bodmi sa posunuli na čelo B-skupiny, o skóre pred Slovensko.

Švajčiari, ktorí v stredu prehrali v Göteborgu so slovenskými reprezentantmi 0:3, čelili od úvodu gólovému uragánu.

Američania nastrieľali súperovi už v prvej tretine päť gólov, keď sa hetrikom v priebehu siedmich minút blysol Jimmy Snuggerud. Ten vyhnal z bránky Lorina Grutera, jeho náhradník Ewan Huet inkasoval potom ešte šesťkrát.

Gavin Brindley sa na vysokom víťazstve podieľal dvomi presnými zásahmi a asistenciou, Frank Nazar nazbieral štyri asistencie.

USA sa najbližšie stretnú v piatok o 17.00 SEČ s Českom, Helvéti narazia v sobotu v rovnakom čase na Nórsko, čo môže byť kľúčový duel v boji o postup do štvrťfinále.

Tabuľka skupiny B

Domov»Hokej»MS v hokeji U20 2024»Americkí mladíci ukázali svoju silu. Švajčiarom pripravili potupnú prehru