Tipsport extraliga: Třinec postúpil do finále, Spartu zdolal po štvrtom predĺžení

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec: ONLINE prenos zo 7. zápasu semifinále play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. apr 2024 o 10:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo 7. zápasu semifinále play-off Tipsport extraligy: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec.

PRAHA. Hokejisti HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec dnes hrali siedmy zápas semifinále play-off Tipsport extraligy.

Postup do finále napokon oslavuje Třinec, ktorý zvíťazil 3:2 po štvrtom predĺžení.

Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec LIVE (hokej, semifinále play-off, 7. zápas, Tipsport extraliga, sobota, NAŽIVO)

Tipsport extraliga (ČR) Semifinále 2023/2024
13.04.2024 o 13:00
7. kolo
Sparta Praha
2:3
(1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
122' minúta
Ukončený
Třinec
Prehľad
Góly a asistencie: 5. Krejčík (Chlapík, D. Vitouch), 21. Krejčík (P. Kousal, Hrabík) – 12. Helewka (L. Hudáček, Cienciala), 60. Daňo (L. Hudáček, Marinčin), 122. M. Roman (Mar. Adámek, Kurovský). Rozhodca: Hribik, Ondráček – Ondráček, Hynek. Diváci: 16 780.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Krejčík (HC Sparta Praha) – Ondřej Kacetl (HC Oceláři Třinec).
Dnešní utkání tak končí, po obratu ze stavu 0:3 na 4:3 na zápasy se z postupu do finále radují Oceláři.
Konec zápasu.
121:46
121:46
goalTřinec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Na pravém křídle se kotouče zmocnil Adámek a poslal jej přímo před branku připravenému MILOŠI ROMANOVI, ten měl již dostatek času a prostoru na přesné zakončení. Asistence: Marián Adámek, Daniel Kurovský.
120:36
Ke střele ze středu pravého kruhu se dostal Cienciala, Kovář musel bleskově reagovat a zasáhnout vyrážečkou.
120:12
Po Kempného chybě v rozehrávce se k zakončení těsně před Kovářem málem dostal Helewka, brankář Sparty si však celou situaci pohlídal a zasáhl lapačkou.
120:01
Začalo čtvrté prodloužení.
Na ledovou plochu nám již posedmé v dnešním zápase nastupují hráči obou mužstev, čtvrté prodloužení za malou chvíli začíná.
Další třetina začíná přibližně v 18:30.
Třetí prodloužení končí, stále jsme se nedočkali vítězného gólu. Po osmnáctiminutové přestávce se tak můžeme těšit na prodloužení čtvrté.
120:00
Třetí prodloužení skončilo.
119:49
Píská se domácí zakázané uvolnění, Třinečtí tak v úplném závěru třetího prodloužení budou mít možnost ještě zahrozit.
119:41
Před brankou se nacházel chumel hráčů obou týmů, přesto si Kovář nahození od modré čáry našel svou lapačkou.
119:18
Chlapík ve vlastní obranné třetině ztratil rovnováhu, akce Sparty tak skončila dřív, než vůbec začala.
118:53
Do Moravčíkova nahození hokejku vložil Hudáček a poslal jej až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po levé ruce Kacetla.
118:28
Po bleskovém objetí branky Kousal předal kotouč na modrou čáru Miklišovi, jeho následnou střelu Kacetl vyrážečkou poslal do rohu kluziště.
116:59
Po Voženílkově nahození na Kováře z pravého křídla se k dorážce snažil na brankovišti dostat Nestrašil, byl však odstaven domácími obránci.
115:48
Do individuálního průniku po levém křídle se dostal Hrehorčák, když však viděl, že nemá ofenzivní podporu od svých spoluhráčů, kotouč odevzdal soupeři a zamířil vystřídat.
113:55
V rámci rychlého protiútoku Pražanů vedeného Formanem s Buchtelem se k zakončení z vrcholu mezikruží mohl dostat Moravčík, při snaze o střelu však přelomil svou hokejku.
112:38
Tvrdá Mozíkova rána vyslaná od útočné modré čáry proletěla vysoko nad horní tyčkou a nemohla tak Kacetla jakkoliv ohrozit.
112:15
Sparťané nyní tlačili unavenou třineckou pětici v jejím vlastním obranném pásmu, následně si však Řepík nevšiml, že jeden z jeho spoluhráčů mířil za střídáním, a poslal kotouč naslepo za útočnou modrou čáru. Vše vyústilo ofsajdem Pražanů.
110:21
importantDalší možnost pro Spartu rozhodnout, nejprve z pravého kruhu vypálil Řepík a Kacetl musel zasáhnout pravým betonem, poté se brankář Třince vytáhnul proti střele Irvinga vyslané z vrcholu mezikruží!
108:55
Tečované Moravčíkovo nahození vyslané od modré čáry skončilo na zadním mantinelu, sparťanský útok tak nepřinesl kýžený výsledek.
107:30
importantSparťanské nahození od modré čáry poskakovalo na brankovišti, následně mohl z prostoru mezikruží dorážet Najman, neměl však na zakončení dostatek času tak, aby si střelu srovnal!
107:02
Helewka s Voženílkem nemohou pokračovat ve svém útočném snažení, píská se totiž třinecké ofsajdové postavení.
106:32
Kovář chvíli ani nevěděl, jak Romanovu střelu z levého kruhu vlastně zlikvidoval, následně bylo zjištěno, že se kotouč nacházel v ochranné síti.
106:05
Forman si s kotoučem na holi najel na levém až do rohu kluziště a následně jej vyslal na Kacetla, ten byl připraven, když pohotově tasil lapačku. Následovat bude komerční přestávka.
105:36
Po vyhraném vhazování hosty vystřelil z levého kruhu Hudáček, nevýraznou střelu si Kovář bez větších problémů pohlídal.
104:38
Horákovo přízemní nahození se odrazilo až na útočnou modrou čáru k Miklišovi, ten v zakončení zvolil razanci, jeho ráně však chyběla dostatečná přesnost a skončila tak na zadním mantinelu.
103:52
Už už to vypadalo, že Vitouch zamíří do samostatného úniku, byl však odpískán sparťanský ofsajd.
102:56
Řepík si s kotoučem na holi sjel do prostoru nad pravý kruh, poté vyslal nevýraznou přihrávku do prostoru mezikruží, kterou tak okamžitě ukořistili hráči soupeře.
102:00
Adámkovu střelu z prostoru nad pravým kruhem Kovář vyrazil pouze před sebe, následně se tak ještě o dorážku snažil Kurovský, ta mu však nebyla umožněna soupeřovými obránci.
100:36
Z prostoru před brankovištěm vystřelil Nestrašil, následně ještě nepovedeně dorážel Voženílek.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
Na ledovou plochu se nám již vracejí hráči obou mužstev, třetí prodloužení za malou chvíli začíná.
Další třetina začíná přibližně v 17:37.
Rozhodující gól nepřineslo ani druhé prodloužení, pokračovat se tak za osmnáct minut bude třetím.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
98:31
Mozíkovu střelu od útočné modré čáry zablokoval před brankou připravený třinecký obránce Adámek.
97:58
Nepovedené Kousalovo vyhození znamená zakázané uvolnění Pražanů, vhazovat se bude po Kovářově pravé ruce.
96:42
Moravčíkovo nahození padalo směrem za Kacetlova záda, ten tak musel zasáhnout vyrážečkou a odeslat kotouč do ochranné sítě.
95:46
Na vrchol mezikruží si s kotoučem najel a následně vypálil Helewka, pozorný Kovář pohotově tasil lapačku a zasáhl.
94:52
Zakončení Ciencialy bylo již navíc, pískal se totiž třinecký ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
94:37
Třinečtí reklamují trest za vyhození kotouče mimo ledovou plochu, rozhodčí však odmítají debatu s tím, že byl dne nich kotouč tečován.
93:10
importantObrovská šance Pražanů na rozhodnutí, Sobotka z vrcholu pravého kruhu poslal kotouč na modrou čáru Moravčíkovi, jeho následný křižný pas trestuhodně do odkryté branky Kacetla nezakončil Kousal!
92:39
Sparťané vyrazili do situace 3 na 3, na konci které Řepík zakončoval z pravého kruhu, Kacetl byl připraven a kotouč vyrazil betonem mimo nebezpečný prostor.
91:57
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si není schopen vytvořit trvalejší převahu.
90:01
Miklišova tvrdá rána z první od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu až před branku k Buchtelemu, jeho zakončení následně musel Kacetl vyrazit pravým betonem.
89:22
Adámkovi kotouč na útočné modré čáře přeskočil hokejku, akce hostů tak minimálně prozatím skončila.
87:20
Helewkovo zakončení z ostrého úhlu z pravého křídla Kovářovi vypadlo, kotouč tak rukavicí rychle sbírat musel obránce Pražanů Irving.
86:30
Do pravého kruhu si s kotoučem na holi najel a vystřelil Lajunen, Kacetl kotouč vyrážečkou poslal na zadní mantinel.
86:04
Prudkou střelu z prostoru mezikruží vyslal Vrána, Kovář kotouč zpacifikoval svou hrudí. Následovat bude komerční přestávka.
84:46
importantDo situace dva na jednoho se dostali Sobotka se Řepíkem, první jmenovaný vyzval k zakončení sparťanského kapitána, toho po fantastickém přesunu po brankovišti vychytal fantom Kacetl!
83:35
Z pravého křídla Daňo vyslal prudké přízemní nahození s tím, že se dočká teči od spoluhráče před brankovištěm, kýžený výsledek však z celé akce nevytěžil a sparťané úspěšně přežili.
83:15
importantDalší obrovská příležitost pro Oceláře, kotouč přímo na brankovišti hned nadvakrát dorážel Čacho, sezonu Pražanům prozatím zachránil Kovář!
82:29
Zakázaného uvolnění se tentokrát dopustili Třinečtí, vhazovat se bude po Kacetlově pravé ruce.
81:58
Tentokrát již Irving vystřelil od modré čáry v rámci pravidel, střelu však obětavě zablokoval připravený Kurovský.
81:43
Irving kotouč na branku vypálil zpoza útočné modré čáry, pískat se tak musel sparťanský ofsajd.
81:20
Pražané kotrolují kotouč, nedaří se jim však dostávat se na delší časový úsek do obranného pásma soupeře.
80:48
Nepovedená domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, hra se tak navrátí před Kovářovu branku.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Na ledovou plochu již opět nastupují sparťané, přidávají se rovněž Třinečtí. Druhé prodloužení za malou chvíli začíná.
Další třetina začíná přibližně v 16:44.
Pvní prodloužení nám vstřelený gól nepřineslo, mnohem blíže k němu však byli až na ojedinělou šanci Buchteleho hostující hráči. Celé odpoledne se tak v O2 areně ještě o něco protáhne.
80:00
Prodloužení skončilo.
79:22
importantTřinec mohl v závěru prvního prodloužení rozhodnout, z pravého křídla nejprve zakončoval neúspěšně Helewka, následně měl gól jako na talíři Voženílek, ani ten se však z prostoru mezikruží nedočkal!
77:47
V rámci rychlého protiútoku po pravé křídle se ke střele z vrcholu pravého kruhu odhodlal Chlapík, prudký projektil musel Kacetl likvidovat svou lapačkou.
77:04
Moravčíkovo nahození bylo vyraženo protihráčem až do ochranné sítě, hra se tak přerušuje.
76:41
Helewka si momentálně nepohlídal své postavení a zavinil tak třinecký ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
74:21
importantÚplně sám se před Kacetlem zjevil Buchtele, jeho střelu dokázal brankář Třince pravým betonem zlikvidovat a útočník Sparty tak nyní doslova pohrdnul vstupenkou do finále!
73:26
Zakázané uvolnění Třineckých, hra se tak vrátí před Kacetla.
72:40
Zatím největší šance Pražanů v prodloužení, ihned po vyhraném vhazování z levého kruhu vypálil Chlapík, přízemní střelu bleskově levým betonem vykopnout musel Kacetl.
72:34
Z prostoru nad levým kruhem vypálil Forman, Kacetl kotouč zpracoval na svém pravém rameni. Následovat bude komerční přestávka.
71:56
Po objetí branky se o zakončení pokusil Hrehorčák, Kovář si musel ještě zkontrolovat, zda má kotouč pod kontrolou.
70:15
importantTřinec byl pouhé centimetry od finálové vstupenky! Zakončoval nejprve z prostoru mezikruží Nestrašil, o dorážku se následně pokoušel Voženílek, který jen těsně netrefil k levé tyčce branky!
69:58
Po obrání Voželínka o kotouč se Chlapík zmohl pouze na vyhození ke Kacetlovi.
68:17
importantOceláři si se Spartou momentálně dělají, co chtějí! Hudáček nyní hned dvakrát objel celé obranné pásmo soupeře a následně kotouč vyslal před branku, tam jej neúspěšně dorážel Šenkeřík.
67:24
Po delším časovém úseku se do útočného pásma podívali rovněž sparťané, dva nevýrazné přízemní pokusy Chlapíka a Horáka pokryl připravený Kacetl.
67:04
Kotouč byl jedním ze sparťanských obránců vytečován mimo ledovou plochu, následovat bude komerční přestávka.
65:26
Z vrcholu levého kruhu vystřelil Daňo, zakončení se mu příliš nepovedlo a kotouč tak minul horní tyčku branky Kováře.
63:43
importantObrovská šance pro Třinec, do situace dva na jednoho se dostali Hrehorčák se Šenkeříkem, první jmenovaný následně vyzval k zakončení druhého, tomu skvělým přesunem gól z hokejky sebral fantastický Kovář!
63:13
Hra se momentálně přerušuje pro třineckého útočícího hráče v brankovišti, s důrazem vůči Kovářovi to totiž lehce přehnal Daňo.
62:53
Nepřesné Nedomlelovo nahození vyslané od modré čáry skončilo pouze na zadním mantinelu.
62:21
Nepovedená Irvingova rozehrávka končí až za Kacetlovou brankou, píská se tak sparťanské zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 16 780 diváků.
61:18
V dobré pozici uprostřed pravého kruhu kotouč obdržel Daňo, jeho střelu následně Kovář musel likvidovat vyrážečkou.
60:19
Sobotkovo přízemní nahození z levého křídla Kacetl pravým betonem vyrazil mimo pro Třinec nebezpečný prostor.
60:01
Začalo prodloužení.
Na ledovou plochu jíž opět míří hráči obou týmů, prodloužení za malou chvíli začíná.
Další třetina začíná přibližně v 15:55.
Jelikož základní hrací doba o vítězi nerozhodla, bude po osmnáctiminutové přestávce následovat dvacetiminutová třetina s náhlou smrtí.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:05
59:05
Risk se Ocelářům vyplatil, podruhé v řadě v úplném závěru utkání vyrovnávají! Hudáček přesným pasem z pravého křídla nalezl před brankovištěm osamoceného MARKA DAŇA, který svým bezchybným zakončením vymetl levý horní růžek branky. Asistence: Libor Hudáček, Martin Marinčin.
58:11
importantTřinečtí se chystají na hru bez brankáře, budou tak na ledě mít přesilu hned dvou hráčů!
58:11
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vojtěch Mozík – 2 min., podrážení.
57:45
importantDo samostatného úniku se dostal Chlapík, ani napodruhé v zápase jej však nedokázal zužitkovat, když mířil pouze do Kacetlova levého betonu!
56:34
Prudké nahození Voženílka z takřka nulového úhlu se ocitlo na malou chvíli nehlédané přímo před Kovářem, toho se neúspěšně využít snažil Nestrašil, navíc v rámci celé akce byla posunuta sparťanská branka.
55:11
Svižná třinecká kombinace na jeden dotek se nevydařila, sparťané následně ale kotouč pouze opět odevzdali a Oceláři tak mohou pokračovat ve snaze vyrovnat.
53:25
importantObrovská šance Třince na vyrovnání, Vrána milimetrovým pasem nalezl na vrcholu pravého kruhu dobře postaveného Marinčina, jehož střelu z první Kovář likvidoval nataženým pravým betonem!
52:38
importantDo samostatného úniku se po chybě v rozehrávce Třince dostal Kousal, pokusil se Kacetla vymíchat, což se mu nepovedlo a brankář Třince tak udržel naději Třineckých na finále!
51:00
Individuálním průnikem do soupeřova obranného pásma se prezentoval Roman, následně se zpoza branky snažil nalézt spoluhráče v prostoru vhodném na střelu, bohužel pro Třinecké neúspěšně.
50:30
Neočekávaně se kotouče za brankou Kacetla zmocnil Buchtele, následně mohl k zakončení vyzvat Lajunena, byl však včas zablokován obráncem soupeře.
49:54
Moravčík neměl v ofenzivě dostatečnou podporu od svých spoluhráčů, kotouč tak pouze odevzdal nahozením Ocelářům.
47:57
importantZcela osamocen se nyní po zisku kotouče Nestrašila a jeho následné přihrávce zjevil na vrcholu levého kruhu Voženílek, do jeho rány doslova skočil a pro svůj tým se tak obětoval Harper!
46:49
Ihned po vyhraném vhazování Ocelářů z prostoru středu pravého kruhu vystřelil Hudáček, jedovatá rána jen těsně minula horní tyčku Kovářovy branky.
46:10
importantFilip Chlapík mohl přinést Spartě uklidnění v podobě třetího gólu, zcela osamocen se zjevil s kotoučem na holi před Kacetlem, v zakončení ale příliš zazmatkoval a Kacetl stihl včas vytasit pravý beton!
45:50
Řepík v rohu kluziště za brankou Kacetla bojuje o kotouč hned s několika protihráči.
44:01
Zdánlivě neškodnou přízemní střelu těsně před brankovištěm tečoval Čacho, Kovář tak měl co dělat, aby včas zasáhl.
43:08
importantObrovská šance pro Spartu, Kempný s kotoučem na holi našel z rohu kluziště před brankou postaveného Horáka, ten měl již Kacetla kompletně položeného, přesto ani vícerými zakončeními neskóroval!
importantGól Třince nemohl být pro vysokou hůl Daňa uznán, trenérská výzva Sparty tak byla úspěšná.
42:29
importantPražané si berou trenérskou výzvu, bude vyrovnávací třinecký gól neuznán, nebo se Třinečtí dočkají kromě gólu ještě přesilové hry za zdržování hry?
42:29
Třinec právě vstřelil branku!
Máme opět vyrovnáno! Marinčinovu prudkou přihrávku před branku sice Daňo nedokázal dorazit, následně však vleže kotouč po ledě poslal do prostoru mezikruží DAVIDU CIENCIALOVI, který tak již jen zakončil do odkryté branky. Asistence: Marko Daňo, Martin Marinčin.
42:20
Marinčinovo přízemní nahození vyslané z pravého křídla Kovář ve své lapačce raději podrží, vhazovat se následně bude po jeho levici.
41:35
O přízemní zakončení z vrcholu mezikruží se pokusil Horák, ve svízelné pozici však vyslal nevýraznou střelu, která skončila daleko vedle pravé tyčky branky Kacetla.
40:46
Nestrašilovo nahození z pravého křídla se tečovat pokoušel Voženílek, příliš se mu to nepodařilo a Kovář tak měl jednoduchou práci.
40:07
Zakázané uvolnění z dílny pražské Sparty, vhazovat se bude po Kovářově pravé ruce.
40:01
Začala třetí třetina.
Obě mužstva již zahájila svůj návrat na ledovou plochu, třetí třetina se blíží. Udrží Sparta nejtěsnější možný náskok a bude se tak radovat z finálové účasti, nebo tato pozice po heroickém obratu připadne stejně jako v minulém zápase Třinci? Následující minuty napoví.
Další třetina začíná přibližně ve 14:53.
Druhá třetina je minulostí, Pražané pokračují v diktování tempa, což ve druhé dvacetiminutovce potvrdili vedoucím gólem, když se hned v úvodu z přesilové hry prosadil podruhé v zápase Jakub Krejčík. Stav střel na branku je momentálně 25:10 ve prospěch Sparty.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:02
importantNejvětší šance Třince v rámci druhé třetiny, Nestrašilovo nahození z vrcholu pravého kruhu tečoval Voženílek přímo do pravé tyčky branky Kováře!
37:50
Po neočekávaném zisku kotouče jej Buchtele předložil do prostoru nad levým kruhem Sobotkovi, jeho střela prosvištěla těsně nad horní tyčkou branky.
36:56
Oceláři v plném počtu, pokračovat se tak opět bude po pěti hráčích v poli na obou stranách.
36:27
Kempného nahození propadlo až do prostoru před Kacetlem, žádný ze sparťanů před brankou ji však nedokázal včas dorazit a naopak se tak osvobodil Třinec.
35:32
Třinečtí drží kotouč daleko od prostoru své branky, což je v rámci jejich oslabení ta vůbec nejlepší možnost.
34:56
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Libor Hudáček – 2 min., nedovolené bránění.
33:34
V rámci rychlého sparťanského protiútoku vypálil ze středu pravého kruhu Kousal, ránu bez výraznějšího úmístění Kacetl zpracoval na své hrudi a podržel lapačkou.
31:58
Skvěle si s kotoučem na holi na vrchol mezikruží sjel Řepík, jeho střelu ještě následně mohl dorážet Forman, v obou případech byli střelci Pražanů neúspěšní.
30:26
importantVelké minely v rozehrávce v podání Mikliše mohl využít Cienciala, ten se ke kotouči dostal zcela osamocen na pravém křídle u mantinelu, následně si najel do prostoru mezikruží a neúspěšně prověřil Kováře.
29:10
Forman výborným napadáním za brankou soupeře obral o kotouč Marinčina, následně jej poslal Řepíkovi, tomu se však nepodařilo nalézt v prostoru před brankovištěm žádného ze svých spoluhráčů.
27:54
Hned nadvakrát z prostoru mezikruží zakončoval Vitouch, poprvé jeho střelu zablokoval jeden z obránců soupeře, následně útočník Sparty těsně minul pravou tyčku branky.
27:41
importantVelká šance na zvýšení pro Spartu, Chlapík si s kotoučem na holi najel do prostoru mezikruží a důrazně vypálil, Kacetl jeho střelu vyážečkou poslal až do ochranné sítě.
27:20
Pražané v plném počtu, dokázali ubránit své druhé oslabení v zápase.
27:17
Prudkou přihrávku Ciencialy před branku včas svým tělem zablokoval obránce Irving.
26:19
Po nepovedeném pokusu Buchteleho o rychlý protiútok se do přečíslení dostali hráči Ocelářů, to vyvrcholilo střeleckým pokusem Daňa z levého kruhu, Kovář byl na svém místě a zasáhl.
25:26
Kempný úspěšně kotouč vyhazuje až za Kacetlovu branku, Pražané si tak mohou na pár vteřin oddychnout.
25:20
Roman Horák – 2 min., podrážení.
24:46
Vrána si s kotoučem na holi najel do obranného pásma soupeře a předložil jej na pravé křídlo Romanovi, jeho následné zakončení vyslané z pravého kruhu musel pohotově řešit Kovář.
23:09
Z takřka nulového úhlu z prostoru levého křídla své střelecké štěstí okusil Daňo, kotouč skončil na boční síťce branky a nepředstavoval tak pro Kováře výrazné nebezpečí.
22:32
Střelec dvou gólů Krejčík se opět pokoušel o zakončení z prostoru modré čáry, tentokrát do střely obětavě skočil hostující obránce Nedomlel.
20:27
goalSparta právě vstřelila branku!
Pražané využívají přesilovou hru a jdou tak opětovně do vedení! Kousal postavený na pravém křídle předal kotouč na útočnou modrou čáru JAKUBU KREJČÍKOVI, jehož následná rána skončila v levém horním růžku branky. Asistence: Pavel Kousal, Kryštof Hrabík.
20:09
Kundrátek úspěšně kotouč vyhazuje až za Kovářovu branku, přesilovka Sparty se chýlí ke konci.
20:01
Začala druhá třetina.
Oba týmy již zahájily svůj postupný návrat na ledovou plochu, to značí jediné – druhá třetina je za dveřmi.
Další třetina začíná přibližně ve 14:01.
První třetina je za námi, více ze hry měli domácí, což ukazuje mimo jiné statistika střel na branku, ta je momentálně na hodnotě 14:3 ve prospěch Sparty. Hraje se však na góly a v tomto ohledu je zatím vyrovnáno, oba týmy totiž dokázali vstřelit po jedné brance.
20:00
První třetina skončila.
19:43
importantChlapíkova střela vyslaná z vrcholu pravého kruhu Kacetlovi vypadla z výstroje, následně tak musel bleskově vytáhnout pravý beton proti dorážce z hole Horáka!
18:37
Adam Smith – 2 min., sekání.
18:37
importantRozhodčí prohlížejí videozáznam, dočkáme se pětiminutového trestu pro jednoho z třineckých hráčů?
18:26
importantS překvapivým nahozením Mikliše od modré čáry Kacetl se zakrytým výhledem vůbec nepočítal, následně tak měl co dělat, aby kotouč vyrazil mimo pro Třinec nebezpečný prostor!
17:45
Oceláři v plném počtu, narozdíl od svého soupeře dokázali první oslabení v zápase ubránit.
17:05
Křižnou Irvingovu přihrávku nedokázal v pravém kruhu postavený Kousal zpracovat, následně se tak naopak Ocelářům podařilo opět úspěšně se osvobodit.
16:18
Nepovedenou přihrávku Chlapíka mířící před branku bránící hráči soupeře odpálili až za branku Kováře.
15:45
Ondřej Kacetl – 2 min., podrážení, odpyká Daniel Kurovský.
15:19
Povedenou žabičkou vyslanou zpoza branky hledal Sobotka v levém kruhu Kempného, ten kotouč bohužel pro Pražany v zakončení netrefil.
14:59
Před dotírajícími hráči Třince Kovář kotouč nyní raději podrží, následovat tak bude vhazování po jeho levé ruce.
13:28
importantZcela sám se nyní v prostoru mezi kruhy před Kacetlem zjevil Chlapík, jeho následné zakončení brankář Třince perfektně vystihl a zasáhl pravým betonem!
12:36
Sparťané nyní pouze vyhazují kotouč až za Kacetlovu branku, po pískaném zakázaném uvolnění se tak hra vrátí před Kováře.
11:41
11:41
Krásná kombinace v rámci přesilové hry a hosté srovnávají! Hudáček z prostoru nad levým kruhem vyslal milimetrově přesné prudké přízemní nahození, které pouze nastavenou holí bekhendem do branky Kováře usměrnil před brankovištěm připravený ADAM HELEWKA. Asistence: Libor Hudáček, David Cienciala.
11:16
Aaron Irving – 2 min., hrubost.
11:00
importantPo objetí branky soupeře Buchtele předkládal kotouč do prostoru před brankovištěm, Harperovu hůl minul pouze o centimetry.
10:53
Po rychlém průniku do obranného pásma soupeře se o nečekané zakončení z vrcholu levého kruhu pokusil Buchtele, kotouč byl zablokován hostujícím bránícím hráčem.
10:04
Nepovedený přechod útočné modré čáry v podání Voženílka znamená třinecký ofsajd, následovat bude komerční přestávka.
09:04
Sobotka s kotoučem na holi objel Kacetlovu branku a následně chtěl hledat spoluhráče na útočné modré čáře, byl však o puk obrán důrazným Kundrátkem.
08:46
Hrehorčák nemůže ve svém útočném snažení pokračovat, píská se totiž hostující zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Kacetlově pravé ruce.
07:30
S kotoučem na holi si do prostoru levého kruhu najel a střelou následně Kováře prověřil Voženílek, brankář Sparty střelu vytěsnil za pomoci hrudi a následně pravého betonu.
07:03
Nedůrazného Krejčíka nyní Růžička obral o kotouč v prostoru středního pásma, následně však nevyvinul dostatečnou rychlost na to, aby se dostal do samostatného úniku, a byl tak dostižen Vitouchem.
04:38
04:38
Filip Chlapík s kotoučem na holi objel třineckou branku a následně se pokusil kotouč zasunout k pravé tyčce, Kacetl byl dostatečně hbitý a daný prostor včas utěsnil, na následnou dorážku z hole JAKUBA KREJČÍKA byl však již krátký! Asistence: Filip Chlapík, David Vitouch.
04:03
Horák najel po pravém křídle do obranného pásma soupeře a následně kotouč předkládal na vrchol mezikruží Chlapíkovi, tomu se nepodařilo ideálně zpracovat a akce tak přišla vniveč.
03:17
Kempný nabil na střelu na z levého křídla na útočnou modrou čáru Miklišovi, jeho následný pokus se kvůli bloku protihráče ke Kacetlovi nedostal.
02:12
Na levém křídle se s kotoučem na holi zjevil Helewka a z otočky jej následně poslal před branku, v prostoru na brankovišti číhal Voženílek, jenž se i přes svou evidentní snahu k zakončení nedopracoval.
01:40
Oceláři drží kotouč za vlastní brankou, mezitím hráči obou mužstev střídají.
00:13
Úplný úvod utkání přinesl minelu sparťanského brankáře Kováře, ten zpoza branky rozehrál pouze na hráče soupeře, toho následně střelou od modré čáry mohl využít Smith, jeho střela byla však zablokována jedním z bránících hráčů Sparty.
00:01
Utkání právě začalo.
Na led nám již přijíždějí hráči domácích, brzy se přidají rovněž hosté. Po zaznění státní hymny bude utkání moct začít.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Moravčík, Irving, Němeček – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – D. Vitouch, Horák, Chlapík – Buchtele, Lajunen, Harper – Hrabík, O. Najman, P. Kousal.
Trenér: Pavel Gross

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek – Nestrašil, Čacho, Hrehorčák – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – Voženílek, Helewka, M. Růžička (A) – M. Roman, Vrána (C), Dravecký (A) – Kurovský.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Ondráček, Hynek.
Marko Daňo (HC Oceláři Třinec) – 13 zápasů, 4+5
Oceláři pokračují v tažení za velkým obratem v sérii, v rámci čtvrtečního zápasu však narazili na dosud nějtěžší překážku v jejich cestě za finálem.

V nervózním průběhu šestého semifinále jsme se úvodního gólu dočkali až v úvodu třetí části z hole Ondřeje Najmana. Už už to vypadalo, že Pražané hubené vedení udrží a zajistí si klání gigantů s Pardubicemi, za své neproměněné šance byli však po zásluze potrestáni, když pouhou jednu vteřinu před koncem základní hrací doby nedůrazu protihráčů na brankovišti využil Daniel Voženílek a srovnal.

V prodloužení se hra přelévala na obě strany, nakonec však přeci jen uspěli pozdním vyrovnáním psychicky posílení Oceláři, když nahození Adámka za Kovářova záda tečoval před brankovištěm připravený David Cienciala a získal tak pro svůj tým třetí bod v sérii.
V rámci sedmého, rozhodujícího zápasu semifinálové série playoff Tipsport Extraligy, přivítá pražská Sparta na domácím ledě třinecké Oceláře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Tipsport extraliga: Třinec postúpil do finále, Spartu zdolal po štvrtom predĺžení