Nepomohli ani dva góly Straku. Hokejová sedemnástka uzavrela turnaj v Chomutove prehrou s Českom

Slovenskí hokejisti do 17 rokov.
Slovenskí hokejisti do 17 rokov. (Autor: SZĽH)
TASR|8. aug 2023 o 19:01 (aktualizované 8. aug 2023 o 19:55)

Mladí Slováci na podujatí zdolali iba Nemecko.

Turnaj piatich krajín hokejistov do 17 rokov - Chomutov (Česko)

Česko - Slovensko 6:4 (4:1, 1:3, 1:0)

Góly: 1. Novotný (Holub), 9. Pekař (Höhlig), 15. Rozsíval (Fasner, Netušil), 18. Rozsíval (Pšenička), 33. Novotný, 60. Novotný - 7. Lacko (Dravecký), 25. Straka (Nemec), 32. Mišiak (Straka), 40. Straka (Dravecký, Saloň)

Rozhodovali: Micka - Ondráček, Šimánek (všetci Česko). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zostava Slovenska: Brezáni - V. Dravecký ml., Goljer, Rusznyák, Tkáč, Kršák, Čapoš, Vajko, Kohút - A. Nemec, Čunderlík, Tomka - Saloň, Straka, Baláž - A. Mišiak, Lacko, Plančár - Balko, Mišák

CHOMUTOV. Slovenskí hokejisti do 17 rokov zakončili svoje účinkovanie na Turnaji piatich krajín v českom Chomutove prehrou 4:6 s domácimi rovesníkmi.

Na podujatí obsadili so ziskom štyroch bodov konečné štvrté miesto.

Zverenci trénera Ivana Králika nezachytili úvod a po prvej tretine prehrávali 1:4. Duel však dokázali zdramatizovať aj zásluhou dvoch presných zásahov Andreasa Straku a znížili na rozdiel jedného gólu.

V závere odvolali brankára, no v power play inkasovali do prázdnej bránky, keď domáci Adam Novotný zavŕšil hetrik.

Mladí Slováci predtým na turnaji prehrali s USA 3:5, so Švajčiarskom 0:1 po predĺžení a zdolali Nemecko 6:3.

Hlasy po zápas

Ivan Králik, tréner Slovenska: "Zápas sme si pokazili prvou tretinou, v ktorej sme urobili veľké množstvo chýb. Tie nás pripravili o lepší konečný výsledok, keďže od druhej tretiny sme sa zdvihli a začali sme viac bojovať a lepšie korčuľovať. Zároveň sme sa potom vyhýbali zaváhaniam. V medzinárodných zápasoch musia hrať chlapci naplno celých šesťdesiat minút a nemôžu nič vypustiť. Podobným spôsobom sme si v úvodnej tretine prehrali aj prvý duel s Američanmi. Je to pre hráčov ponaučenie, že sa musia na zápasy lepšie mentálne pripraviť."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Nepomohli ani dva góly Straku. Hokejová sedemnástka uzavrela turnaj v Chomutove prehrou s Českom