Kristián Pospíšil.
Kristián Pospíšil. (Autor: TASR)
Sportnet|15. okt 2022 o 21:21

Pospíšil si pripísal dva kanadské body.

LAPPEENRANTA, VÄXJÖ. Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v sobotňajších zápasoch v elitných škandinávskych súťažiach.

Útočník Kristián Pospíšil prispel jedným gólom a asistenciou k víťazstvu tímu SaiPa Lappeenranta nad Kärpätom Oulu 3:2 v zápase najvyššej fínskej súťaže.

Svoj presný zásah dosiahol v 35. sekunde druhej tretiny, v ktorej zaznamenal aj asistenciu na gól na 3:1. Po 10 odohratých zápasoch má na konte 4 body za 2 góly a 2 asistencie. Jeho tím je po druhom víťazstve v sezóne naďalej na poslednom 15. mieste súťaže.

V sobotňajších zápasoch fínskej Liigy nastúpil aj Pavol Skalický, ktorý nebodoval pri víťazstve TPS Turku nad Ilvesom Tampere 1:0.

Úspešný bol aj útočník Marek Hrivík, ktorý prispel jednou asistenciou k víťazstvu Leksandu na ľade Växjö Lakers v zápase švédskej ligy.

Hostia zvíťazili 2:1 po predĺžení, slovenský reprezentant asistoval pri góle Johna Quennevillea v 55. minúte na 1:1. Po štyroch odohratých zápasoch má na konte tri body za asistencie.

Leksand zvíťazil v treťom zápase po sebe a po 9 dueloch má na konte 16 bodov.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Slovákom na severe sa darilo, bodovali dvaja hokejisti