Nikdy sa nevzdáva. Zámorského experta zaujal slovenský brankár

Slovenský brankár Samuel Urban počas Hlinka Gretzky Cupu.
Slovenský brankár Samuel Urban počas Hlinka Gretzky Cupu. (Autor: puckfans.at/Andreas Robanser)
SITA|9. aug 2022 o 16:30

Hlinka Gretzky Cup bol pre neho prvý medzinárodný turnaj.

BRATISLAVA. Bývalý skaut v zámorskej NHL a v súčasnosti hokejový expert televízie Sportsnet Jason Bukala vyzdvihol výkony slovenského brankára Samuela Urbana na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe v Red Deere.

Zaradil ho medzi päť najlepších gólmanov na turnaji, na ktorom 17-ročný Slovák odchytal všetky štyri zápasy svojho tímu. Slovenskej osemnástke pomohol k triumfu nad Švajčiarmi a konečnému šiestemu miestu.

"Vo väčšine zápasov čelil množstvu striel a bol zrejme najužitočnejší hráč tímu. Tento atletický brankár sa nikdy nevzdáva. Dokáže telom zabrať veľkú časť bránky a pohybovať sa do strán, aby zastavil prvú strelu aj dorážku.

Jeho slabina je vyrážanie pukov. S chráničmi aktívne pracuje a má tendenciu vykopávať puky späť k protihráčom. V tejto oblasti sa v nasledujúcej sezóne potrebuje zlepšiť," opísal Bukala Urbanove výkony.

Urban na svojom prvom medzinárodnom turnaji v kariére zaznamenal úspešnosť zákrokov 88,9 percenta a priemerne inkasoval 4,64 gólu na zápas.

V sezóne 2021/2022 absolvoval premiéru v mužskom hokeji, keď nastúpil na jeden duel za HK Púchov v tretej najvyššej slovenskej lige.

V drese MŠK Púchov odchytal 21 stretnutí v súťaži do 18 rokov, v ktorej bol najlepší brankár s úspešnosťou 94,7 percenta a priemerom 1,7 gólu na zápas.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Nikdy sa nevzdáva. Zámorského experta zaujal slovenský brankár