Liga majstrov nie je výhovorka. V obrane to bola katastrofa, vraví Pardavý

Útočníka Slovana Brant Harris prekonáva brankára Nikitu Bespalova.
Útočníka Slovana Brant Harris prekonáva brankára Nikitu Bespalova. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|8. okt 2022 o 00:00

Slovan vyhral v Prešove, hoci dvakrát prehrával o tri góly.

PREŠOV. Búrlivá atmosféra, jedenásť gólov či veľký obrat skóre. A tiež výmena brankárov na oboch stranách.

Veľa voľných miest v hľadisku prešovského zimného štadióna počas zápasu so Slovanom Bratislava nezostalo. Parkovacích miest v okolí štadióna ani toľko.

Vyše tritisíc divákov sledovalo divokú gólovú prestrelku, každá z tretín priniesla minimálne tri góly. Slovan vyhral 6:5, hoci dvakrát prehrával o tri góly.

Stále zostávalo veľa času

Prešovčania začali vynikajúco. Už v prvej tretine viedli 3:0. Baroš v bráne Slovana prepustil miesto Coreauovi a tribúnami sa prevalila mexická vlna.

Stav 4:1 dokázali v druhej tretine hráči Slovana v rozpätí necelej minúty skorigovať na rozdiel jediného gólu a ešte do prestávky vyrovnať na 4:4.

V záverečnom dejstve zavŕšil Slovan obrat. Na Haščákov gól ešte domáci dokázali odpovedať, ale Kanaďan Harris rozhodol gólom v presilovke v čase 57:50 min.

„Spokojní môžeme byť s dvoma vecami. Hrou v ofenzíve a s tým, že máme tri body. Naša hra v obrannom pásme bola katastrofálna. Prepadávali sme, nepokrývali hráčov a Prešovu dopriali veľa šancí,“ priznal tréner Slovana Ján Pardavý.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Liga majstrov nie je výhovorka. V obrane to bola katastrofa, vraví Pardavý