Predĺženie bolo na spadnutie, v závere však Nitra rozhodla o výhre

Hokejisti HK Nitra sa tešia po strelenom góle.
Hokejisti HK Nitra sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR)
TASR|8. mar 2023 o 20:55

Rozhodujúci gól strelil Jake Elmer.

Tipos extraliga - predkolo play off - 1. zápas

Poprad - Nitra 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Mlynarovič (Betker, Špirko) - 9. Leščenko (z tr. strieľania), 58. Elmer (Solenský).

Rozhodovali: Štefík, Baluška – Durmis, Synek, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Razgals 5 min+DKZ za seknutie - Gajdoš 5 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1449 divákov.

Poprad: Peters - Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Brincko, Meliško, Jasečko - Záborský, Kolouch, Razgals - Paločko, Mlynarovič, Svitana - Petráš, Bubela, Peresunko - Kundrik, Špirko, Kukuča - Sokoli

Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák - Krivošík, Baláž, Bajtek - Lacka, Gill, Sýkora - Elmer, Hrnka, Solenský - Čederle, Buncis, Leščenko

/stav série: 0:1/

POPRAD. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad tesne 2:1.

V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe vo štvrtok 9. marca o 18.00 h opäť v Poprade.

Zápas bol ovplyvnený množstvom vylúčení. Hneď v prvej tretine mali domáci výhodu dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov, ale gól nedali.

Nitrania následne skórovali z trestného strieľania, ale domáci Samuel Mlynarovič z 29. strely na nitriansku bránku dokázal vyrovnať skóre.

Hostia rozhodli o triumfe necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa po samostatnom úniku presadil Jake Elmer.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Predĺženie bolo na spadnutie, v závere však Nitra rozhodla o výhre