Poprad prehral štvrtý zápas za sebou. Liptákov potiahol hetrikom Avcin

Sportnet|6. okt 2023 o 20:32

Najlepší strelec minulej sezóny Gerlach zaznamenal prvý gól v novom ročníku.

Tipos extraliga - 7. kolo

Liptovský Mikuláš - Poprad 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Miller (Vojtech), 24. Avcin (Miller, Sukeľ), 49. Avcin (Réway), 60. Avcin (Réway, Hraško) - 9. Dmowski (Coulter), 18. Gerlach (Dmowski, Coulter)

Rozhodovali: Baluška, Crman - Jedlička, Orolin. Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1329

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ - Réway, Quince, Avcin - Egle, Berry, Sukeľ - Valigura, Uhrík, Vojtech - Žilka, Šmída, Vankúš - Nespala

Poprad: Vay - Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan - Gerlach, Coulter, Dmowski - Kukuča, Beaudoin, Záborský - Svitana, Mlynarovič, Urbánek - Jendek, Suchý, Šotek - Kundrik

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 7. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2.

V drese domácich sa blysol hetrikom ruský útočník Alexander Avcin. "Kamzíci" prehrali štvrtý zápas za sebou.

V 6. minúte obranca Mitchell Miller predviedol úspešnú individuálnu akciu a prekonal brankára Adama Vaya.

Popradčania však v priebehu prvej tretine dokázali streliť dva góly a dostať sa do vedenia. Ryan Dmowski nastúpil na prvý duel v extralige a hneď sa presadil.

Americký útočník si pripísal asistenciu aj pri druhom góle hostí, keď dosiahol svoj prvý gól v sezóne Max Gerlach.

V druhej a tretej tretine však skórovali už len domáci. Avcin dosiahol druhý hetrik v sezóne.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Hk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad dnes (hokej, 7. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
06.10.2023 o 18:00
7. kolo
Lipt. Mikuláš
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Miller, 24. Avtsin (Miller), 49. Avtsin (Réway), 60. Avtsin (Réway, Hraško) – 9. Dmowski, 18. Gerlach (Dmowski, Coulter). Rozhodca: V. Baluška.
Liptovský Mikuláš nakoniec na domácom ľade poráža Poprad 4:2. V tretej tretine padli 2 góly, ktoré oba vstrelil Alexander Avtsin. Ten bol dnes určite kľúčovým hráčom, keďže svojím hetrikom dokonale otočil zápas v prospech svojho tímu.
Mikuláš sa tak v tabuľke dostane na šieste miesto. Poprad ostáva desiaty.
Koniec zápasu.
59:07
goalLiptovský Mikuláš dal gól!
ALEXANDER AVTSIN dokázal ujsť popradskej obrane a pred prázdnou bránou už nezaváhal. Domáci útočník tým spečatil svoj hetrik a takisto aj výhru Liptovského Mikuláša.
Asistencie: M. Réway, P. Hraško
58:35
Popradu sa podarilo dostať do útočného pásma a hneď aj odvoláva brankára.
58:03
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Drgoň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
58:00
Rozhodcovia teraz avizujú nedovolený zákrok na strane Popradu a tým sa šance domácich na víťazstvo výrazne zvyšujú.
56:00
V posledným minútach má puk skôr Poprad, ale domáci ho do útoku vôbec nepúšťajú.
53:10
importantZáborský si nakorčuľoval s ešte jedným spoluhráčom do prečíslenia a zakončenie nakoniec zobral na seba. Puk však skončil iba mimo brány.
51:38
Nepresná rozohrávka Popradčanov skončila zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Vayom.
50:30
Urbánekove nahodenie nebezpečne poskakovalo pred bránkou, ale nakoniec sa cez Krasikova nedostalo.
48:55
Egle sa natlačil pred bránu a dostal sa aj ku koncovke. Vay však tentokrát už gól nepustil.
48:32
Počas ďalšieho nátlaku na popradskú bránu sa už domácim pošťastilo a ALEXANDER AVTSIN dokázal po presnej dorážke puk dostať do brány.
Asistencia: M. Réway
47:10
Liptáci sa teraz sériou dorážok pokúšali dostať puk do brány. Vay ale ostal neprekonaný.
45:50
Svitana si nakorčuľoval do streleckej pozície, ale jeho zakončenie narazilo iba do Krasikova.
45:20
Popradčania sú momentálne nasťahovaní v útočnom pásme.
44:30
Strelecký pokus z veľkého uhla dokázal Krasikov pokryť lapačkou.
43:20
Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
42:05
Pri puku sú momentálne Popradčania, ale do útoku sa im dostať nepodarí.
40:40
Po individuálnom prieniku sa dostal do veľkej šance Avtsin. Vay si ale s jeho nájazdom dokázal poradiť.
40:25
Poprad hrá už v plnom počte.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Väčšina presilovky Mikulášu je už preč a stav po druhej tretine je 2:2. Za posledných 20 minút sa totiž podarilo presadiť len Avtsinovi a pred treťou tretinou je tak všetko otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:25
Dmowski nakoniec Vojtecha zastavil nedovolene a Mikuláš si tak zahrá presilovku.
38:23
Vojtech dostal prihrávku rovno pred bránu, ale v rozhodujúcom okamihu Vaya neprekonal.
36:15
Domáci sa v závere už dokázali oslobodiť a následne sa aj Fekiač už vrátil na ľadovú plochu.
35:30
Hostia teraz zamkli Liptákov v ich pásme. Dobrá strelecká pozícia však neprichádza.
35:00
Popradčania nerozohrali túto presilovku vôbec zle, ale zatiaľ na väčšiu šancu čakajú.
34:15
Frederik Fekiač teraz oslabí svoj tím a Poprad si zahrá prvú presilovku.
33:50
Kotvan prečítal rozohrávku Liptákov, ale potom už nedokázal presne prihrať svojmu spoluhráčovi.
31:15
Hráči Popradu prepadli na modrej čiare a jeden z domácich už mieril do protiútoku. Situáciu potom ale zachránil Drgoň.
30:30
V poslednej dobe sa ani jednému z tímov nedarí dostať do súvislého tlaku a hru oboch sprevádzajú nepresnosti.
28:35
Jeden z Liptákov teraz nahodil puk pred bránu, ale Vay si s touto situáciou poradil.
26:50
Po vyrovnávajúcom góle je hra oboch tímov o niečo opatrnejšia a hráči si dávajú viac pozor v defenzíve.
25:30
Valigura si teraz nakorčuľoval pred bránu a dostal aj dobrú prihrávku. Jeho koncovka však už presná nebola a Vaya neprekonala.
23:19
Aj táto presilová hra bola pre domáci tím úspešná, keď z ľavej strany vypálil ALEXANDER AVTSIN a trafil to priamo pod tyčku. Stav zápasu je tak opäť vyrovnaný.
Asistencia: M. Miller
22:12
Benjamin Betker podrazil súpera a Mikuláš bude mať presilovku.
21:05
Martin Reway pálil od modrej čiary príklepom, ale Vay jeho pokus pokryl.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvom dejstve sme videli až tri góly. Do vedenia šli najprv domáci, keď sa v presilovke presadil Miller. Potom ale zabrali zámorské posily Popradu a po góloch Dmowskeho s Gerlachom sa Popradu podarilo otočiť priebeh zápasu na 2:1. Pred druhou tretinou sú tak v o niečo lepšej pozícii hostia.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
V závere tretiny sa ani jeden z tímov do útoku príliš nehrnie a do konca sa už pravdepodobne nič nestane.
18:45
Popradčania držia puk prevažne na svojich hokejkách a nedovoľujú Liptákom prejsť do útoku.
17:25
goalPoprad dal gól!
Vynikajúca a presná kombinácia Popradčanov teraz dokonale rozložila obranu Mikuláša. Po sérii prihrávok sa MAX GERLACH ocitol sám pred odkrytou bránou a tentokrát už nezaváhal. Poprad tak vedie 2:1.
Asistencie: R. Dmowski, T. Coulter
17:05
Popradčania sa nevyvarovali chyby v rozohrávke vo vlastnom pásme. Domácim sa ale aj tak nepodarilo dostať do koncovky.
16:32
Sukeľ teraz pekne prešiel do útočného pásma a z nádejnej pozície vystrelil. Vay chvíľu nevedel, kde je puk, ale nakoniec ho dokázal pokryť niekde medzi betónmi.
15:42
importantMax Gerlach dostal prihrávku priamo pred bránu, kde stál úplne sám. Brankár Krasikov však vytiahol skvelý zákrok a popradského útočníka bravúrne vychytal lapačkou.
14:45
V posledných minútach sa hrá trochu v pomalšom tempe a už chvíľu čakáme na zaujímavejší moment.
13:32
Popradčania sa pri prechode do útoku nevyhli ofsajdu a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
12:20
Poprad však urobil chybu v rozohrávke a nahodený puk tečoval Quince. Našťastie pre Vaya išiel puk len mimo brány.
11:45
Popradčania sú teraz aktívni a stále napádajú domácu rozohrávku. Liptáci sa teraz len ťažko dostávajú cez polovicu.
11:05
Jendek dostal dobrú prihrávku do voľného priestoru, ale jeho koncovka z prvej preletela iba vedľa brány.
09:45
Prihrávka jedného z domácich hráčov bola tečovaná mimo hracej plochy a vhadzovať sa tak bude pred Krasikovom.
08:37
Po vyhranom buly RYAN DMOWSKI vystrelil prakticky od pravého mantinelu a aj s kúskom šťastia sa mu podarilo prestreliť Krasikova. Poprad tak pomerne rýchlo vyrovnáva na 1:1 a začína sa prakticky odznova.
Bez asistencie
08:30
Jeden z Popradčanov sa dostal do dobrej palebnej pozície medzi kruhmi, ale Krasikov puk vyrazil na ochrannú sieť.
07:10
Po inkasovanom góle sú pri puku prevažne hostia, ale Liptáci ich do vlastného pásma príliš nepúšťajú.
06:25
Popradčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
05:06
Po šanci Popradu sa domáci expresne presunuli do útoku a hneď z prvej strely po usadení v pásme dostal puk do siete MITCHELL MILLER. Mikuláš tak využíva prvú presilovku a dostáva sa do vedenia 1:0.
Asistencie: M. Vojtech
04:50
importantDo skvelej šance sa dostal po chybe v rozohrávke domácich Šotek. Zoči-voči brankárovi Krasikovovi však zlyhal a gól v oslabení si tak nepripísal.
04:40
Popradčanom sa podarilo rýchlo oslobodiť a puk vyhodili cez všetky čiary.
04:04
Max Gerlach si pri súboji počínal nedovolene a Mikulášu tak poskytne prvú presilovku.
03:05
V úvode zápasu vidíme na oboch stranách pomerne dosť nepresností a ani jednému z tímov sa nedarí dostať do nejakej lepšej šance.
01:58
Popradčania predviedli rýchly prechod do útoku a Mlynarovič sa pokúsil pretlačiť puk do bránky. Krasikov však bol pripravený a puk chytil.
00:40
Max Gerlach dostal dobrú prihrávku za obranu, ale nakoniec mu bol dodatočne odpískaný ofsajd.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Nátny, Wardley, Avtsin, Quince, Reway – Mezovský, Miller, Sukeľ, Berry, Egle – Hraško, Fekiač, Vojtech, Uhrík, Valigura – Jendroľ, Nespala, Vankúš, Šmída, Žilka
Tréner: J. Faith

HK Poprad: Vay (Valluš) – McFadden, Drgoň, Dmowski, Coulter, Gerlach – Kotvan, Brejčák, Záborský, Beaudoin, Kukuča – Betker, Česánek, Urbánek, Mlynarovič, Svitana – Kundrik, Turan, Šotek, Suchý, Jendek
Tréner: A. Totter

Rozhodca: V. Baluška.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 7. kole na seba narazia HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Poprad.

HK 32 Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš sa v tabuľke na 7. mieste, ale posledné zápasy mu príliš nevyšli. Proti Košiciam prehral 1:5 a v nedeľu podľahol aj Bystrici 1:3.

HK Poprad
Popradu vstup do sezóny vôbec nevychádza a v úvodných 6 zápasoch získal iba 2 víťazstvá. Poslednú výhru si pripísal ešte 22. septembra proti Košiciam a odvtedy Poprad podľahol Bystrici, Humennému aj Novým Zámkom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad prehral štvrtý zápas za sebou. Liptákov potiahol hetrikom Avcin