Sportnet|6. okt 2023 o 20:38

Mikúša doplnil dvoma presnými zásahmi Loggins.

Tipos extraliga - 7. kolo

Nové Zámky - Humenné 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 9. Mikúš (Šišovský, Mamčics), 12. Mikúš (Hatala), 20. Mikúš (Prokeš, Mamčics), 38. Loggins, 49. Loggins (Roy, Števuliak) - 36. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov), 38. Linet (Handlovský, Sergienko)

Rozhodovali: Štefik, Goga - Frimmel, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kantor - Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský - Loggins, Roy, Stupka - Mikúš, Prokeš, Michnáč - Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Humenné: Galimov (od 19. min Kozel) - Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta, Novota - Vaško, Kuru, Pereskokov - Kriška, Linet, Handlovský - Lapšanský, Pavlovs, Borov - Thomka, Krajňák, Lačný

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Nových Zámkov nadviazali na nedeľné víťazstvo v Poprade a v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Humenné 5:2.

Po piatich zápasoch majú na konte 15 bodov, nováčik súťaže ich má len päť a figuruje na predposlednom mieste tabuľky.

V úvodnej tretine hviezdil v drese Nových Zámkov Tomáš Mikúš, ktorý zaznamenal hetrik.

Najprv poslal domácich do vedenia v 9. minúte, potom sa presadil po nahodení Andreja Hatalu a v 20. minúte využil prihrávku Radeka Prokeša.

Na 1:3 znížil v druhom dejstve Adam Lapšanský a o necelé dve minúty vsietil kontaktný gól Jakub Linet.

Na konci druhej tretiny však domáci opäť viedli o dva góly vďaka zásahu Troya Logginsa. Na konečných 5:2 upravil v záverečnom dejstve opäť Loggins, ktorý využil početnú prevahu svojho tímu.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Nové Zámky - HC 19 Humenné dnes (hokej, 7. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
06.10.2023 o 18:00
7. kolo
Nové Zámky
5:2
(3:0, 1:2, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Mikúš (Šišovský, Mamčics), 12. Mikúš (Hatala), 20. Mikúš (Prokeš, Mamčics), 38. Loggins, 49. Loggins (Roy, Števuliak) – 36. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov), 38. Linet (Handlovský, Sergienko). Rozhodca: Štefik, Goga – Frimmel, Valo.
N. Zámky si poradili s Humenným a zvíťazili 5:2. Hattrickom sa blysol Tomáš Mikúš.
Koniec zápasu.
59:05
V závere zápasu Humenné ešte ohrozilo bránu súpera.
58:18
Kozel chytil do lapačky nahodenie od mantinelu a prerušil hru.
57:24
importantDomáci prepadli v defenzíve, medzi kruhmi nechali voľného Diakova, ktorý však trestuhodne pálil nad bránu.
55:47
Kantor nevyrážal pred seba, nedal šancu na dorážku dobiedzajúcemu hráčovi.
54:40
N. Zámky bez problémov prežili štvorminútové oslabenie a kontrolujú priebeh zápasu.
53:09
Ďalšia strela Humenného bola zblokovaná, N. Zámky vyviezli puk, už sa nepotrebujú nikam ponáhľať.
52:08
N. Zámky prešli do protiútoku, ktorý potiahol Michnáč a zakončoval Stupka.
51:38
Humenčania sú rozostavení v útočnom pásme, hrajú ale popri mantineli, do šancí sa nedostávajú.
49:57
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Roy – 2+2, napadnutie + nešportové správanie
48:37
goalHC Nové Zámky dali gól!
Početná výhoda o dvoch hráčov je využitá a N. Zámky vedú 5:2. TROY LOGGINS si vylepšoval streleckú pozíciu, prešiel od pravého mantinelu až na ľavý kruh a strelou zápästím prestrelil Kozla.
Asistencie: Marc-Olivier Roy, Patrik Števuliak
48:26
Lee si vypýtal puk a strieľal na vyrážačku Kozla.
48:07
Loggins si narazil puk s Leem, potom pálil z prvej, no Kozel sa presunul a zlikvidoval strelu pri svojej ľavej žŕdke.
47:28
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Diakov – 2 min., nedovolené bránenie.
47:20
Vaško – 2 min., nedovolené bránenie.
46:15
Ligas pálil najprv od modrej, potom aj z pravého krídla.
44:15
Loggins hľadal bekhendom na druhej strane útočného pásma Stupku, ten sa však k puku nedostal, hra sa presúva na druhý koniec ihriska.
42:50
Fafrák sa pretlačil cez dvoch hráčov a bekhendom aj zakončil, Kozel pozorný.
41:30
Humenné v snahe znížiť, Handlovský zakončoval spoza brániaceho hráča, jeho strela ale neslávila úspech.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po dvoch tretinách vyhrávajú N. Zámky nad Humenným 4:2.
Tretia tretina sa začne o 19:47.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
37:51
N. Zámky ale opäť vedú o dva góly. Humenné si nedalo pozor na rozohrávku, Glazkov prihrával naslepo od zadného mantinelu priamo pred bránu, kde nabil TROYOVI LOGGINSOVI a ten nemal problém dostať puk za Kozla.
37:17
goalHumenné dáva gól!
Handlovský prihral na modrú Sergienkovi, ktorého strelu Kantor vyrazil pred seba, v skrumáži sa najlepšie zorientoval JAKUB LINET, ktorý z dorážky rozvlnil sieť.
Asistencie: Lukáš Handlovský, Yuri Sergienko
37:15
Humenčania roztočili kolotoč pred Kantorom.
35:30
ADAM LAPŠANSKÝ dostal dobrú prihrávku spoza brány medzi kruhy, na prvý pokus trafil brániaceho hráča, no puk sa k nemu znova odrazil a potom trafil pravý vinkel. Znižuje na 1:3.
Asistencie: Vadim Pereskokov, Ivan Glazkov
34:53
Jednoduchú kombináciu Humenného zakončil Kuru a vybojoval buly v útočnom pásme.
34:33
Po Michnáčovej strele z pravej strany Kozel zakročil a prerušil hru. N. Zámky sa bránia veľmi dobre.
34:07
N. Zámky s nebezpečnou príležitosťou v oslabení, Prokeš nedostal puk za Kozla.
33:34
Novozámčania zachytili prihrávku hostí a poslali puk do stredného pásma.
33:19
Števuliak – 2 min., nedovolené bránenie.
33:03
Humenné takmer chybovalo pri rozohrávke, ale dokázalo to napraviť, podniklo protiútok, ktorý však zakončilo vedľa brány.
31:14
Pokus od modrej Kantor zneškodnil betónmi, jeho spoluhráči rozohrávajú spoza brány.
30:18
Humenné prepadlo v rozohrávke, Kozel vyrazil strelu pred seba, Stupka sa už nedostal k dorážke.
29:46
V hre sa pokračuje. N. Zámky v kontre, Ondrušek pálil tesne vedľa.
importantUž dlhšie sa nehrá, je nejaký problém s ľadom alebo mantinelom, ktorý sa domáci organizátori snažia odstrániť.
27:57
Linet vystrelil po ľade spoza hráča, Kantor nemal problém puk vyraziť do strany.
27:15
Lee – 2 min., filmovanie pádu.

Pavlovs – 2 min., podrazenie.
27:01
importantPereskokov dostal prihrávku, mal rýchlosť, elegantne si poradil s brániacim hráčom, no už sa dostal príliš blízko k bráne a nedokázal prekonať Kantora!
25:07
Humennému sa nepodarilo v presilovke výraznejšie ohroziť bránu ani znížiť, stále prehráva o tri góly.
24:14
Pereskokov prihral na modrú Glazkovovi, jeho strela neslávila úspech a vhnala Humenné z útočného pásma.
22:55
Laurenčík – 2 min., krosček.
22:19
Lapšanský napádal, získal puk a strieľal spomedzi kruhov, ale minul bránu.
21:26
importantDomáci prepadli, Humenné sa dostalo do prečíslenia a následne išiel Pavlovs sám na bránu, no na Kantora nevyzrel!
20:45
Roy prihral krížne na Logginsa, jeho strela z prvej skončila vedľa bránky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
N. Zámky vedú nad Humenným po prvej tretine 3:0, zatiaľ je to one man show v podaní Tomáša Mikúša, ktorý je autorom všetkých gólov.
Druhá tretina sa začne o 18:54.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:49
Borov – 2 min., držanie hokejky.
19:11
Kozel si ani nesiahol na puk a inkasuje po pár sekundách. TOMÁŠA MIKÚŠA si nik nevšímal, ako si od mantinelu nakorčuľoval pred bránku, videl ho jeho spoluhráč Prokeš, ktorý mu adresoval prihrávku chrbtom k nemu a Mikúš strieľa hattrick už v prvej tretine!
Asistencie: Radek Prokeš, Roberts Mamčics
18:49
changeStriedanie v tíme HC 19 Humenné:
z ihriska odchádza Galimov, prichádza Kozel.
18:49
importantGalimov po tejto situácii schádza z ľadu, avizuje nejaké zranenie, v bránke ho strieda Kozel.
18:49
Nebezpečné nahodenie od modrej, Galimov nemal puk vôbec pod kontrolou, pomohli mu však spoluhráči, len tak-tak, že hostia neinkasovali.
18:12
N. Zámky sú aktívnejšie, nepresnosti je ale vidieť na oboch stranách a hrá sa skôr v strednom pásme.
16:24
Kantor mal prácu, vyrazil strelu, potom sa ale Humenčania nedokázali presadiť z dorážky.
15:42
Tečovaný puk od modrej sa so šťastím odrazil od betónu Galimova, ktorý nič nevidel.
13:38
Linet napádal a dostal sa k odrazenému puku, ktorý poslal na bránku.
13:13
Mamčics získal aspoň vhadzovanie pred Galimovom v samom závere presilovky.
12:17
Lee nabil krížniu prihrávkou Logginsovi, ten ale puk netrafil ideálne.
11:16
Thomka – 2 min., podrazenie.
11:05
N. Zámky idú do dvojgólového vedenia a znova je autorom gólu TOMÁŠ MIKÚŠ! Humenčania posielali puk popri mantineli, zachytil ho Hatala, nahodil na bránu, puk sa od zadného mantinelu odrazil práve na hokejku Mikúša, ktorý si puk prehodil na bekhend a zasunul ho do brány.
Asistencia: Andrej Hatala
10:28
Števuliak pálil z ostrého uhla, ale táto strela vyhnala N. Zámky z útočného pásma.
08:54
N. Zámky využívajú početnú výhodu veľmi rýchlo. Veľmi pekná akcia domácich s niekoľkými prihrávkami vrátane krížnej, TOMÁŠ MIKÚŠ posielal puk na zadnú žŕdku, kde si ho ale nešťastne do vlastnej bránky zrazil Glazkov.
Asistencie: Peter Šišovský, Roberts Mamčics
08:36
Novota – 2 min., držanie.
08:34
Po nenápadnom nahodení od Novajovského vznikol pred Galimovom poriadny závar, ale Humenné sa ubránilo. Aj keď za cenu faulu.
05:48
Na druhej strane protiútok N. Zámkov aj so zakončením Laurenčíka.
05:28
Nahodenie pred bránu, Borov puk tečoval, puk ale smeroval nad bránu.
04:35
Vaško poslal propagačný puk po ľade, Kantora neprekvapil.
03:01
N. Zámky ubránili prvé oslabenie, no teraz Loggins vyhadzuje puk iba na zakázané uvoľnenie.
01:28
Handlovský strieľal z prvej z ľavého kruhu, Kantor vyráža.
00:47
Strela z prvej z pravého kruhu, Kantor nemal problém zasiahnuť.
00:18
Laurenčík – 2 min., napadnutie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Tipos Extraliga pokračuje 7. kolom, v ktorom HC MIKRON Nové Zámky privítajú nováčika HC 19 Humenné.

HC MIKRON Nové Zámky: Novozámčania majú sľubný vstup do sezóny. Vyhrali štyri zápasy a dva prehrali. Naposledy zdolali popradských kamzíkov 6:3 na ich ľade. Patrí im priebežná 3. priečka so ziskom 12 bodov. 10 kanadských bodov za tri góly a sedem asistencií si pripísali Marc-Olivier Roy a Patrik Števuliak.

HC 19 Humenné: Humenčania raz zvíťazili v riadnom hracom čase, raz po nájazdoch a štyrikrát okúsili prehru. V poslednom odohratom dueli porazili vo východniarskom derby Spišskú Novú Ves 5:4 po samostatných nájazdoch. Radia sa na 11. miesto s piatimi bodmi. Obranca Kirill Dyakov získal 5 bodov za päť asistencií.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Mikúš sa blysol hetrikom za 11 minút. Nové Zámky si poradili s nováčikom z Humenného