Fehérváry strelil posledný gól zápasu. Ružičku preradili do tretej formácie

Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|30. nov 2022 o 06:20

Najviac odohral Erik Černák.

NEW YORK. Jediným strelcom spomedzi Slovákov v nočných dueloch NHL bol Martin Fehérváry. Zadák Washingtonu sa presadil v 56. minúte pri hre Vancouveru bez brankára.

Ako súčasť druhého obranného páru odohral 22 minút a 36 sekúnd, zaregistroval dva plusové body, dve strely na bránu, dva bodyčeky i blok.

Alexander Ovečkin v tomto zápase prekonal rekord Waynea Gretzkého v počte gólov na klziskách súperov. Proti Vancouveru strelil 403. zásah mimo Washingtonu.

Juraj Slafkovský odohral 11 minút a 52 sekúnd pri prehre Montrealu doma proti San Jose. Ako zvyšok tímu, ani on nebodoval. Canadiens prehrali 0:4.

Slovenský mladík bol súčasťou štvrtej formácie s Evandsom a Pezzettom. Pripísal si tri strely na bránu a jeden blok.

Prehru okúsil aj Erik Černák, ktorého Tampa Bay prehrala na ľade Bostonu 1:3. Robustný obranca strávil na ľade 20 minút a 51 sekúnd, zaznamenal strelu a bodyček.

Adam Ružička prišiel o miesto v prvom útoku. Proti Floride ho v elitnej formácii nahradil Jonathan Huberdeau, Slovák sa sťahoval do tretej k Backlundovi a Colemanovi.

"Plamene" vyhrali 6:2, pričom Huberdeau zaznamenal gól i asistenciu. Ružička odohral 14 minút a 28 sekúnd, zaknihoval mínusku a blok.

Do Calgary sa po prvý raz od prestupu na Floridu vrátil forvard Matthew Tkachuk. Najproduktívnejší útočník "panterov" vyšiel bodovo naprázdno. Od fanúšikov Flames dostal príjemné privítanie v podobe ovácií.

V dueli medzi Seattlom a Los Angeles padlo až sedemnásť gólov. Kraken zdolali Kings 9:8 po predĺžení. Ide o rekord doterajšieho priebehu sezóny.

NHL - základná časť - 29. november:

Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Hall (Carlo, Frederic), 43. Hall (N. Foligno, H. Lindholm), 60. Marchand – 39. Stamkos (Kučerov, Point)

Brankári: Swayman 27/28 - Vasilevskij 23/25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 51 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a bodyček/

Montreal - San Jose 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 2. Nieto (Barabanov, Couture), 43. Hertl (Labanc, Cicek), 44. Couture (Benning), 58. Hertl (Labanc, Meier)

Brankári: Allen 20/23 - Kähkönen 28/28

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 11 minút a 52 sekúnd, trikrát ohrozil bránu a zablokoval jednu strelu/

Pittsburgh - Carolina 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 5. Crosby (Guentzel, P. Joseph), 60. Guentzel (Petry, Crosby) – 26. Nečas (Pesce, Aho), 38. A. Svečnikov (Aho, Noesen), 63. Pesce (A. Svečnikov, Jarvis)

Brankári: Jarry 36/39 - Kočetkov 30/32

Philadelphia - NY Islanders 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Sanheim (N. Cates, Sedlák), 10. Hayes (Sedlák), 60. Hayes (Provorov) – 4. Dobson (Barzal, Nelson)

Brankári: Hart 23/24 - Sorokin 30/32

Nashville - Anaheim 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 31. Sissons (Duchene, Jeannot), 64. Josi (Duchene, Granlund) – 51. Terry (Shattenkirk, Fowler)

Brankári: Saros 34/35 - Gibson 39/41

Winnipeg - Colorado 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 10. Wheeler (Morrissey, Dubois), 24. Morrissey (DeMelo, Perfetti), 34. Wheeler (Perfetti, Scheifele), 42. Scheifele (Connor, Wheeler), 57. Wheeler (Perfetti, Scheifele)

Brankári: Hellebuyck 40/40 - Georgijev 18/23

Calgary - Florida 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Góly: 4. Dubé (Mangiapane), 10. Huberdeau (Toffoli, R. Andersson), 13. R. Andersson (Hanifin, Dubé), 36. B. Ritchie (Weegar, Lewis), 56. Toffoli (Huberdeau), 59. Mangiapane (Dubé, Hanifin) – 30. Cousins (Forsling, Ekblad), 37. Reinhart (Lundell, E. Staal)

Brankári: Vladař 31/33 - Bobrovskij 17/23

/Adam Ružička (Calgary) odohral 14 minút a 28 sekúnd, zaznamenal mínusku a blok/

Vancouver - Washington 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Höglander (J. Miller) – 6. Ovečkin, 12. Ovečkin (D. Strome, Mantha), 15. Mantha (Johansson, Eller), 39. Carlson (Dowd, Hathaway), 56. Fehérváry

Brankári: Martin 23/27 - Kuemper 31/32

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 36 sekúnd, strelil gól, zaregistroval dva plusové body, dve strely na bránu, dva bodyčeky i blok/

Los Angeles - Seattle 8:9 pp (3:3, 3:5, 2:0 - 0:1)

Góly: 1. Kopitar (Fiala, Doughty), 10. Arvidsson (Durzi), 19. Vilardi (Fiala, Doughty), 23. Grundström (Lizotte, S. Walker), 27. Kempe (Fiala), 36. Vilardi (Kopitar, M. Anderson), 52. Durzi (M. Roy, Fiala), 54. M. Anderson (Kempe, Doughty) – 6. Beniers (Wennberg, Schultz), 9. McCann (Eberle, Schultz), 13. Wennberg (Sprong, Schultz), 22. Beniers (Eberle), 25. McCann (A. Larsson, Eberle), 28. Sprong, 30. Bjorkstrand, 40. Burakovsky (Wennberg, Borgen), 63. Burakovsky (Eberle)

Brankári: Quick 9/14, Petersen 12/16 - Jones 27/35

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry strelil posledný gól zápasu. Ružičku preradili do tretej formácie