Dallas prelomil historický rekord, má najlepšiu formu zo všetkých

Andrej Sekera (vľavo) a Jason Robertson sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. dec 2021 o 07:51

Stars zdolali na domácom ľade Columbus.

DALLAS. Medzi tímy s najlepšou formou v NHL musíme nepochybne zaradiť Dallas Stars. Piatková výhra nad Columbusom 3:2 znamenala pre tím okolo kapitána Jamieho Benna už šieste víťazstvo v rade.

Tento zápas by sa dal označiť za duel historických zápisov.

Hráči Dallasu stanovili nový rekord NHL už po 68 sekundách stretnutia. Gól Jasona Robertsona znamenal, že Dallas vo štvrtom po sebe idúcom zápase zaznamenal úvodný gól v prvých 75 sekundách.

To sa v doterajších dejinách nikdy nikomu nepodarilo.

Klub z Texasu má spomedzi všetkých tímov najlepšiu formu, pričom ťahá najdlhšiu sériu víťazstiev. Zastaviť ju môže v noci z pondelka na utorok Arizona.

Ak sa jej to nepodarí, Stars vyrovnajú ďalší rekord, tentoraz klubový. Päťkrát v histórii zvíťazili v siedmich po sebe idúcich zápasoch, naposledy v sezóne 2019/20.

Pri historickom zápise bol aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý v dueli proti Columbusu odohral necelých desať minút.

Jeho spoluhráč, veterán Joe Pavelski, sa stal jedenástym hráčom v histórii, ktorý vo veku 37 a viac zaknihoval v štyroch po sebe idúcich stretnutiach aspoň dva body. Naposledy to dokázal Cliff Ronning ešte v ročníku 2003/04.

Súvisiace články