Momentka zo zápasu Nemecko - Lotyšsko (MS v hokeji U20 2024)
Momentka zo zápasu Nemecko - Lotyšsko (MS v hokeji U20 2024) (Autor: IIHF.com)
Sportnet|30. dec 2023 o 22:12

Rozhodnuté bolo už po prvej tretine.

MS v hokeji U20 2024 - skupina A

Nemecko - Lotyšsko 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Góly: 27. Schindler, 54. Panocha - 3. Mateiko, 10. Bukarts, 14. Bulans, 31. Darzins, 38.a 47. Vilmanis

GÖTEBORG. Hokejisti Lotyšska prvykrát triumfovali na MS v hokeji do 20 rokov 2024 vo švédskom Göteborgu.

V sobotňajšom stretnutí A-skupiny zdolali Nemecko 6:2.

Lotyši sa víťazstvom priblížili postupu do štvrťfinále turnaja. Nemci klesli na posledné miesto skupiny A, v poslednom stretnutí vyzvú Kanadu.

Mladíci Lotyšska určili tempo zápasu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. V druhej tridsaťminútovke Nemci znížili na 1:3, do prestávky ale Lotyši udreli ešte dvakrát.

V záverečnej časti sa po jednom góle presadili oba tímy. Triumf 6:2 znamená pre hráčov z Pobaltia prvý trojbodový zisk na šampionáte.

Nemci začali turnaj senzačnou výhrou nad Fínskom, ďalšie body následne už nepridali.