Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Réway ukázal testy na drogy. Šancu mu dal Jágr, ktorý ho nesúdi

Jaromír Jágr (vľavo) a Martin Réway na tréningu Kladna. (Autor: ČTK)
Juraj Berzedi|30. júl 2019 o 17:26

O zmluvu zabojuje v českom Kladne.

BRATISLAVA. Dostal výnimočný hokejový dar. Na ľade predvádzal akcie, ktoré nadchýnali divákov. Mimo neho mal často problémy, najmä so životosprávou.

K tomu sa pripojili aj zdravotné ťažkosti so srdcom. Martin Réway pre ne vynechal celú jednu sezónu. Návrat na ľad bol zložitý.

Z hráča, ktorý mal podľa odborníkov pôsobiť v najlepších ligách a byť lídrom slovenskej reprezentácie, sa zrazu stal priemerný hokejista.

Vlani skončil v Hradci Králové ešte počas letnej prípravy. Neskôr hrával tretiu ligu za Dolný Kubín a desať zápasov odohral vo švédskej druhej lige. Odtiaľ takisto odišiel.

A ostalo okolo neho ticho. Zdalo sa, že jeho kariéra krachuje.

"Je to odstrašujúci prípad pre mladých hokejistov," povedal o Réwayovi bývalý hokejista Boris Valábik.

Vyberal si medzi Slovanom a Montrealom

Teraz dostáva Réway ďalšiu šancu. V českom Kladne. Dáva ju mu legendárny Jaromír Jágr, ktorý je spolumajiteľom klubu.

"Réway je určite talentovaný hráč. Záleží na ňom, ako šancu uchopí. Veľa ich už mať nebude," naznačil Jágr pre isport.cz.

Kariéra slovenského útočníka môže byť veľkou výstrahou pre športovcov, ktorí dostali viac talentu než ostatní. Jeho hokejový príbeh bol dlho rozprávkový.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články