Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Réway spečatil svoju budúcnosť, bude hrať druhú českú ligu za Porubu

Martin Réway. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR, SITA|22. sep 2021 o 13:45

V príprave na novú sezónu skončil v HC Košice.

OSTRAVA. Kariéra slovenského hokejového útočníka Martina Réwaya bude pokračovať v Česku. Na hosťovaní do konca sezóny 2021/2022 sa dohodol s klubom HC RT Torax Poruba, ktorý pôsobí v druhej najvyššej českej súťaži.

Klub informoval o angažovaní 26-ročného útočníka na oficiálnej stránke. Dvadsaťšesťročný rodák z Prahy sa s tímom pripravuje od pondelka.

Réway pôsobil v sezóne 2020/2021 v HC Košice a v 42 zápasoch dosiahol bilanciu 12 gólov a 19 asistencií.

"V minulej sezóne opäť ukázal svoje kvality a ja som veľmi rád, že sa rozhodol pre Porubu. Verím, že svoje bohaté skúsenosti zúročí aj u nás. Má neskutočný ťah na bránku," uviedol generálny manažér Pavel Hinner pre klubovú stránku.

Réway bude v Porube pôsobiť v rámci hosťovania zo Sparty Praha, ktorá má na neho práva v rámci českých súťaží.

Do zápasového kolotoča by mal zasiahnuť počas budúceho týždňa.

Réway už v Česku v minulosti pôsobil. V sezóne 2019/2020 vo farbách Jágrovho Kladna v sedemnástich zápasoch zaznamenal šesť asistencií, predtým od leta 2014 do novembra 2015 hral za Spartu Praha.

Na Slovensku okrem Košíc pôsobil aj v Poprade, Slovane Bratislava a Dolnom Kubíne, vo Švajčiarsku hral za Fribourg-Gottéron a vo Švédsku za Tingsryds AIF.

V zámorí si pripísal päť štartov v AHL za Laval Rocket (2 asistencie) a ako junior pôsobil v družstve Gatineau Olympiques.

Martin Réway sa vo farbách slovenskej reprezentácie do 20 rokov podieľal na zisku bronz z MS v tejto vekovej kategórii v sezóne 2014/2015.

Súvisiace články