Brankár Kazachstanu v kvalifikácii na ZOH 2026.
Brankár Kazachstanu v kvalifikácii na ZOH 2026. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA|30. aug 2024 o 16:22 (aktualizované 30. aug 2024 o 16:55)

Hokejisti Kazachstanu dnes zdolali Rakúsko v kvalifikácii na ZOH 2026, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Kvalifikácia ZOH 2026 - skupina D

Kazachstan - Rakúsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 2. Breus (Lichotnikov), 53. Gaitamirov - 43. Herburger

Diváci: 397

BRATISLAVA. Hokejisti Kazachstanu vyhrali aj druhý zápas v kvalifikácii na ZOH 2026. V bratislavskej skupine D zdolali Rakúsko 2:1 a živia nádej na postup.

Tá sa už rozplynula Rakúšanom, ktorí po prehre so Slovenskom 1:2 nemajú na konte ani bod. Kazachovia si v úvodnom dueli poradili s Maďarskom jasne 5:2.

Rakúšania prehrali 1:2 napriek tomu, že Kazachov prestrieľali v pokusoch na bránku 46:22, ale letná akvizícia Slovana Bratislava, brankár Andrej Šutov, si pripísal 45 zákrokov s úspešnosťou 97,8 percenta.

Skóre zápasu otvoril už po 105 sekundách kazašský obranca Dmitrij Breus, o tri minúty neskôr rakúsky mladík Vinzenz Rohrer nepremenil trestné strieľanie.

V 43. minúte skúsený 35-ročný útočník hostí Raphael Herburger vyrovnal na 1:1, ale ďalšie góly už Rakúšania nepridali.

Naopak v 53. minúte kazašský obranca Temirlan Gajtamirov rozhodol o tom, že ázijský zástupca vyhral aj svoj druhý zápas v Bratislave a na konte má už 6 bodov.

Ak Slováci v piatok večer podľa predpokladov zdolajú Maďarov (hrá sa od 18.00 h), nedeľňajší súboj Slovákov proti Kazachom bude priamy duel o postup na ZOH 2026.

Tabuľka skupiny D - kvalifikácia na ZOH 2026

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rakúšanom sa definitívne rozplynul sen o olympiáde, Kazachstan vyhral aj druhý zápas