Hokejisti Kanady na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023.
Hokejisti Kanady na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023. (Autor: Adam Čuba/Hlinka Gretzky Cup)
TASR|5. aug 2023 o 20:25

Kanada ovládla Hlinka Gretzky Cup už 24. raz.

Hlinka Gretzky Cup 2023 - finále

Kanada - Česko 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 21. Lindstrom (Martone), 30. Catton, 80. Spence - 9. Titlbach (Benák), 56. Kubiesa (Benák)

BŘECLAV. Hokejisti Kanady obhájili prvenstvo na turnaji Hlinka Gretzky Cup. V sobotnom finále v Břeclavi zdolali domáce Česko 3:2 po predĺžení.

Pripísali si tak rekordný 24. triumf v histórii prestížneho podujatia.

Česi, ktorí doteraz vyhrali Hlinka Gretzky Cup iba raz v roku 2016, sa vo finále dostali do vedenia zásluhou Adama Titlbacha.

Favorizovaná Kanada otočila skóre v úvodnej desaťminútovke prostrednej periódy a hoci necelých päť minút pred treťou sirénou Kubiesa vyrovnal v presilovke na 2:2, v extra čase sa z gólu tešil zámorský tím.

Sedem sekúnd pred koncom prvého predĺženia rozhodol Malcolm Spence, ktorý využil zaváhanie českého reprezentanta Ondřeja Kosa.

Mladí Slováci obsadili na turnaji poslednú ôsmu priečku. Zverenci Martina Dendisa prehrali všetky štyri zápasy, keď postupne podľahli Švajčiarsku (3:6), Kanade (4:14), Fínsku (1:2) a v súboji o umiestnenie aj Nemecku (4:6).

Domov»Hokej»Reprezentácie»Český smútok a výbuch kanadskej radosti. Strhujúce finále rozhodlo až predĺženie