Slafkovský skóroval v treťom zápase po sebe. Stále sa zlepšujeme, hovorí

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. feb 2024 o 11:49

Presný zásah si pripísal aj Tomáš Tatar, ktorý strelil do bránky Philadelphie svoj siedmy gól v sezóne.

BRATISLAVA. Štyri góly v troch zápasoch a päť bodov v štyroch. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský má za sebou ďalší vydarený zápas v NHL s výstavným gólom, ale k víťazstvu jeho tímu to nepomohlo.

Montreal prehral doma s Dallasom 2:3, aj vďaka dvom gólom Tylera Seguina.

Canadiens neuspeli piatykrát z posledných siedmich zápasov a v Atlantickej divízii Východnej konferencie NHL sú na šiestom mieste.

Slafkovský odohral 19 a pol minúty a okrem gólu si pripísal plusový bod, dve strely, blok a dva bodyčeky.

Na konte má v tejto sezóne 51 zápasov a v nich 23 bodov za 10 gólov a 13 asistencií.

Slovenský mladík v drese Montrealu dramatizoval zápas gólom minútu a pol pred koncom druhej tretiny, keď znížil na 2:3.

Nakoniec to bol aj konečný výsledok, keďže ďalšie góly nepadli.

"Skúsenosť, ktorú zažíva zápas čo zápas, proti top formáciám a top obranným párom, je niečo, čo na tréningoch nenapodobníte.

V posledných pár mesiacoch urobil naozaj dobré pokroky a my len chceme, aby robil práve to,“ skonštatoval kapitán Nick Suzuki, cituje ho web slovaknhl.sk.

O svojich spoluhráčoch z prvého útoku Canadiens Coleovi Caufieldovi a Nickovi Suzukim Slafkovský povedal: "Sú to skvelí hráči, ja sa im len snažím pomôcť a funguje nám to.

Každým zápasom sa zlepšujeme, snažíme sa aj pozerať veľa videí, aby sme dali našu hru dokopy. Snáď sa budeme naďalej zlepšovať."

V sobotu skóroval aj Tomáš Tatar, ktorý strelil do bránky Philadelphie svoj siedmy gól sezóny, ale Seattle prehral 2:3.

Skúsený slovenský útočník má zo 47 zápasov tejto sezóny na konte 20 bodov (7+13), ale aj 12 plusových bodov.

Seattle prehral aj preto, že na brankára Flyers Cala Petersena vystrelili jeho hráči len 19-krát.

"Hokejistii predo mnou mi to veľmi uľahčili. Nedovolili súperovi dostávať sa do brejkov, a ja som pochytal, čo som mal pochytať," povedal Cal Petersen na webe NHL.

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský skóroval v treťom zápase po sebe. Stále sa zlepšujeme, hovorí