Slafkovský podľa experta v modelovanom zápase zaostával. Vyzdvihol Mešára

Juraj Slafkovský a Filip Mešár.
Juraj Slafkovský a Filip Mešár. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. sep 2023 o 15:53

Slafkovský si v tréningovom kempe pripísal asistenciu.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár zažili odlišný úvodný deň v tréningovom kempe tímu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL pred začiatkom sezóny 2023/2024.

Zahrali si v rôznych formáciách v modelovanom zápase a aj keď Slafkovský zaznamenal asistenciu, podľa Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now sa ukázal v lepšom svetle Mešár.

Slafkovský hral v útoku s Alexom Newhookom a Joshon Andersonom.

"Mal veľký problém prispôsobiť sa rýchlosti spoluhráčov z formácie, pri väčšine akcií za nimi zaostával o pár krokov. Predviedol niekoľko slušných únikových prihrávok, ale väčšinu času si rozumeli iba Newhook s Anderson. Slafkovský však odohral prvý zápas od 15. januára, čo mohlo vysvetľovať jeho slabší výkon," uviedol expert o vlaňajšej jednotke draftu nováčikov.

VIDEO: Juraj Slafkovský začal gólovú akciu v modelovanom zápase

Mešár si zahral v jednej formácii s Jakeom Evansom a Joelom Armiom. Podľa odborníka patril medzi hráčov, ktorí v dueli vyčnievali.

"Na ľade síce nedominoval, ale predviedol niekoľko pekných akcií, ktoré viedli k dobrým gólovým šanciam. Hráča ako Mešár chcete vidieť zapojeného do hry pri každom striedaní a tak to bolo aj v tomto stretnutí," zhodnotil Dumont krídelníka, ktorého Montreal draftoval vlani z 26. miesta.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Slafkovský podľa experta v modelovanom zápase zaostával. Vyzdvihol Mešára