Rozhodlo až predĺženie 7. zápasu. Calder Cup získala farma Capitals

Radosť hráčov tímu Hershey Bears.
Radosť hráčov tímu Hershey Bears. (Autor: American Hockey League/ twitter)
TASR|22. jún 2023 o 08:20

Rozhodujúci gól strelil Michael Vecchione.

PALM DESERT. Hokejisti Hershey Bears získali Calderov pohár. Vo finále play-off AHL zvíťazili nad ligovým nováčikom Coachella Valley Firebirds 4:3 na zápasy.

V rozhodujúcom siedmom dueli triumfovali na ľade Firebirds 3:2 po predĺžení. Víťazný gól Hershey strelil v 17. minúte predĺženia z dorážky Michael Vecchione.

Bears sa tešia z prvého titulu od roku 2010, s celkovo dvanástimi trofejami vedú historickú tabuľku. Todd Nelson, tréner Hershey, získal svoj druhý Calder Cup, v roku 2017 triumfoval s Grand Rapids.

Vo finále play off AHL nemal slovenský hokej zastúpenie. Hershey je farma klubu NHL Washington Capitals, Coachella Valley je farmársky tím Seattlu Kraken.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Rozhodlo až predĺženie 7. zápasu. Calder Cup získala farma Capitals