Holešinský predĺžil v Česku zmluvu, hneď nato sa blysol troma bodmi

Adrián Holešinský v zápase Slovensko - Rakúsko na turnaji Nemecký pohár 2022.
Adrián Holešinský v zápase Slovensko - Rakúsko na turnaji Nemecký pohár 2022. (Autor: TASR)
TASR|9. dec 2022 o 20:23

V českej extralige má bilanciu viac než bod na zápas.

PRAHA. Slovenskí hokejoví útočníci Tomáš Marcinko a Marko Daňo skórovali v zápase 27. kola českej extraligy medzi domácim Třincom a Českými Budějovicami.

Ich góly však napokon domácim stačili iba na bod, keďže podľahli 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Do bránky Olomouca sa na ľade Plzne prvýkrát od 21. októbra postavil Branislav Konrád.

Inkasoval päť gólov, pričom ho prekonal aj krajan Adrián Holešinský, ktorý zaznamenal aj dve asistencie. Domáci zvíťazili 5:4.

Dvadsaťšesťročný Holešinský pritom s Plzňou predĺžil zmluvu minimálne na ďalšie dva roky do konca sezóny 2024/2025, informuje klubový web.

Holešinský: V Plzni sa cítim skvele!

"Už od prvých zápasov je Adrián veľkým prínosom pre náš tím. Mali sme mimoriadny záujem, aby u nás pokračoval, a preto som rád, že sme sa dohodli," povedal športový manažér Plzne Tomáš Vlasák.

"Ide o výborného ofenzívneho hráča, ktorý nevypustí jediný súboj. Je šikovný v hre s pukom, dobre číta hru a vie dať gól aj ho pripraviť. Takého útočníka v tíme chceme," dodal.

"Od prvého dňa sa v Plzni cítim skvele! Myslím si, že som skvelo zapadol do tímu. V kabíne Plzne je skvelá partia a tiež výborné vedenie klubu. Mojou prioritou bolo zostať v tíme na dlší čas a keď prišla táto ponuka, neváhal som," povedal slovenský útočník.

"Som rád, že mám svoju najbližšiu budúcnosť vyriešenú, ale je to tiež záväzok voči vedeniu a tímu, aby som bol každý deň platnou súčasťou klubu," dodal.

Holešinský odohral za Plzeň 11 zápasov, v ktorých si drží bilanciu viac než bod na zápas. K piatim gólom pridal osem asistencií.

Darilo sa aj ďalším Slovákom

Slovenský hokejista skóroval aj v zápase Mladá Boleslav - Sparta Praha. Róbert Lantoši v 12. minúte otvoril skóre, ale jeho tím napokon na domácom ľade podľahol 1:2.

Gólovo sa presadil aj obranca Vítkovíc Patrik Koch, no jeho mužstvo prehralo na ľade Litvínova 3:5. Brankár domácich Denis Godla bol v pozícii náhradníka.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Andrej Kollár, ktorého Kometa Brno prehrala na domácom ľade s Karlovými Varmi 2:3. Slovenský útočník v presilovke v 46. minúte upravil na 2:1, no hostia dokázali otočiť skóre.

Česká Tipsport extraliga - 27. kolo:

Třinec - České Budějovice 2:3 po sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Marcinko, 32. Daňo - 26. Gulaš, 52. Čachotský, rozh. sam. nájazd Čachotský

Plzeň - Olomouc 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Góly: 19. Pour, 22. Suchý (Holešinský), 40. Houdek (Holešinský), 53. Holešinský, 54. Schleiss - 15. Řezníček, 26. Kusko, 28. Orsava, 49. Knotek

/Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas/

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Lantoši - 9. Horák, 49. Sobotka

Litvínov - Vítkovice 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)

Góly: 6. Jurčík, 22. Fronk, 24. Zeman, 53. Jaks, 60. Zygmunt - 1. Raskob, 10. Krenželok, 13. Koch

Brno - Karlove Vary 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 35. Flek, 46. Kollár - 29. a 53. Beránek, 50. Koffer (Gríger)