Pospíšil režíroval víťazstvo Brna, v Olomouci sa zápas nedohral

Kristián Pospíšil (vpravo) sa so spoluhráčmi z HC Kometa Brno teší po strelenom góle. (Autor: Twitter HC Kometa Brno)
TASR|8. mar 2023 o 22:35

V predkole skórovali až piati Slováci.

PRAHA. Hokejisti Třinca vstúpili víťazne do predkola play off českej extraligy. V stredajšom prvom zápase zdolali Litvínov 3:1 aj vďaka slovenských legionárov.

Vladimír Dravecký otvoril v 26. minúte skóre duelu, Miloš Roman a Tomáš Marcinko si v drese Třinca pripísali bod za asistenciu.

V hosťujúcom tíme skóroval Andrej Kudrna, ktorému na presný zásah prihral Matúš Sukeľ. Druhý zápas je opäť v Třinci na programe vo štvrtok.

Duel Olomouc - Karlove Vary prerušili po prvej tretine za stavu 2:0 pre problémy s ľadom, keď na ňom rolba vytvorila ryhu. Nasledovalo niekoľko kontrol hracej plochy a po vyše dvoch hodinách padol verdikt.

Kometa Brno zdolala Mladú Boleslav 4:2. Gólom a asistenciou sa na triumfe Komety podieľal slovenský útočník Kristián Pospíšil.

Tipos extraliga - predkolo play off - 1. zápasy:

Třinec - Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 26. Dravecký, 47. Kurovský (Roman), 60. Růžička (Marcinko) - 39. Kudrna (Sukeľ)

/stav série 1:0/

Liberec - Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Rychlovský (Ivan), 7. Filippi, 25. Rychlovský, 50. Najman - 53. Rekonen (Holešinský)

Olomouc - Karlove Vary 2:0 po 1. tretine

Góly: 1. Kusko, 12. Musil

Pozn: zápas nedohrali pre problémy s ľadom

Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 32. Holík, 38. Pospíšil, 40. Kundrátek, 45. Flek (Pospíšil) - 31. Šťastný (Lantoši), 44. Lunter

Domov»Hokej»Česko»Pospíšil režíroval víťazstvo Brna, v Olomouci sa zápas nedohral