Momentka zo zápasu Mladá Boleslav - Třinec.
Momentka zo zápasu Mladá Boleslav - Třinec. (Autor: Twitter/ HC Oceláři Třinec)
TASR|24. nov 2023 o 21:25 (aktualizované 24. nov 2023 o 21:35)

Pardubice naďalej figurujú na čele tabuľky so 48 bodmi.

PRAHA. Hokejisti Komety Brno zvíťazili v piatkovom zápase 21. kola českej extraligy nad Pardubicami 4:3 po predĺžení. Ich triumf zariadilo slovenské duo Kristián Pospíšil a Lukáš Cingel.

Brno prehrávalo 2:3, minútu a pol pred koncom poslal zápas do predĺženia Pospíšil po asistencii Cingela. Víťazný gól napokon strelil Cingel po prihrávke Pospíšila. Gól a asistenciu v drese Pardubíc zaznamenal ich krajan Matej Paulovič.

Slovenský útočník Silvester Kusko rozhodol o triumfe Olomouca v Plzni 2:1 po samostatných nájazdoch.

Gól strelil aj Pavol Skalický v drese Mladej Boleslavi, jeho tím podľahol doma Třincu 2:3 po nájazdoch.

V ďalšom zápase zvíťazil Litvínov nad Karlovými Varmi 6:4. Domáci pritom prehrávali 0:3, nepriaznivý stav sa im podarilo zvrátiť v druhej tretine. Kontaktný gól na 2:3 zaznamenal Andrej Kudrna.

Druhá Sparta Praha zdolala Vítkovice 3:1.

Česká extraliga - 23. kolo

Litvínov - Karlovy Vary 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)

Góly: 25. Kirk, 29. Kudrna, 31. Koblasa, 36. Kirk, 47. Zygmunt, 50. Abdul - 9. Černoch, 12. Hladonik, 22. Koffer, 52. Stříteský

Mladá Boleslav - Třinec 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Skalický (Lantoši), 13. Gewiese (Skalický) - 29. Vrána, 42. Adámek, rozh. nájazd Voženílek

Plzeň - Olomouc 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Pour - 16. Kunc, rozh. nájazd Kusko

/B. Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas a mal 25 zákrokov/

Vítkovice Ridera - Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 41. Barinka - 36. Krejčík, 47. Sobotka, 59. Řepík

Kometa Brno - Pardubice 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 12. Kučeřík (Marcinko), 23. Zbořil, 59. Pospíšil (Cingel), 62. Cingel (Pospíšil) - 25. Kousal, 43. Kaut (Paulovič), 49. Paulovič

Liberec - České Budějovice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 35. a 47. Rychlovský - 16. Vopelka, 27. Doudera, 34. Beránek, 36. a 56. Ordoš

Hradec Králové - Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Perret, 33. Eberle - 6. Pytlík

Tabuľka českej extraligy

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»VIDEO: Konrád vychytal výhru Olomouca, Cingel a Pospíšil pomohli k dvom bodom