Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

HC Lev skúša siedmich ruských hokejistov

Za HC Lev bude hrať aj skúsený obranca Martin Štrbák. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 18. júl 2011 o 09:04

Vedenie HC Lev má pod zmluvou zatiaľ osemnásť hokejistov, z toho sedem Slovákov.

POPRAD. Káder nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev sa postupne zapĺňa a väčšina hráčov pod zmluvou či na skúške je už v Poprade. Ako informuje oficiálna klubová internetová stránka, do tímu pribudlo na skúšku ďalších sedem ruských hokejistov. Sú nimi útočníci Jevgenij Korotkov, Georgij Gurianov, Arťom Garifulin, Pavel Plotnikov, Rafael Achmetov a obrancovia - dvojičky Michail a Maxim Rybalkovci.

V nasledujúcich dňoch čaká na hráčov v HC Lev bohatý program: "V pondelok a v utorok hráči absolvujú zdravotné testy a ďalšie prehliadky. Potom dostanú výstroj, v stredu predpoludním ideme na ľad a popoludní nás čaká príprava na suchu," cituje hclev.eu trénera Radima Rulíka.

V tíme HC Lev je zmluvne zaviazaných spolu osemnásť hráčov, z toho dvaja brankári, sedem obrancov a deväť útočníkov. Z nich je sedem Slovákov, deväť Čechov a dvaja Švédi.

Známy káder HC Lev pre sezónu 2011/2012 v Kontinentálnej hokejovej lige (zdroj: hclev.eu):

Brankári: Ján Laco, Tomáš Duba

Obrancovia: Alexander Hellström, Jiří Hunkes, Bohumil Jank, Tomáš Klouček, Branislav Mezei, Vladimír Mihálik, Martin Štrbák

Útočníci: Stanislav Balán, Rudolf Huna, Martin Chabada, Jaroslav Kristek, Emil Lundberg, Václav Nedorost, Tomáš Netík, Peter Ölvecký, Rastislav Špirko

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články