HC Lev prehral v Omsku 0:1 po nájazdoch

Ján Laco podal v drese HC Lev opäť výborný výkon.
Ján Laco podal v drese HC Lev opäť výborný výkon. (Autor: SITA)
TASR|5. dec 2011 o 15:20

V zápase hokejistov HC Lev proti Avantgardu Omsk gól nepadol. O výhre sibírskeho klubu rozhodol až úspešný nájazd Alexandra Frolova.

OMSK. Hráči HC Lev Poprad prehrali v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade favorizovaného ruského tímu Avangard Omsk 0:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Taktický boj rozhodol v prospech domácich jediný úspešný exekútor samostatných nájazdov Alexander Frolov.

Zverencom trénera Radima Rulíka sa po získanom bode podarilo nadviazať v úvode ďalšieho výletu na klziskách súperov na dvojnásobný domáci úspech z predchádzajúcich stretnutí, najbližšie sa Lev predstaví na ľade Magnitogorsku v stredu 7. decembra.

Avangard Omsk - HC Lev Poprad 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sa. nájazd premenil A. Frolov

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Ravodin - Palej, Cepajev, 8468 divákov

Zostava HC Lev: J. Laco - Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Klouček, Lewis, Štrbák - Bartečko, V. Nedorost, L. Nagy - Kristek, J. Mikúš, Netík - Chabada, Špirko, Š. Novotný - Fabricius, Lundberg, Sekáč.

Podľa očakávania mali od úvodu puk viac v moci domáci. Veľké šance však až do vylúčenia Sekáča v polovici tretiny nezaznamenali, v presilovke sa o najviac vzruchu postarala Perežoginova "štipľavka", ktorú však jeho dorážajúci kolegovia z útoku nedokázali upratať do Lacovej siete. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj v 15. minúte, keď nadvakrát bravúrne vychytal Červenku.

O niekoľko chvíľ neskôr sa do prečíslenia dvoch na jedného dostal prvý útok Popradu, no Nedorost spackal finálnu prihrávku na Bartečka a Rämö bez problémov ukoristil zrazený puk. Po prestávke pokračoval na ľade taktický boj, Lev umnou obrannou hrou domácich k systematickému tlaku nepustil. Laco síce nemusel odolávať väčšej streleckej aktivite Omsku, ale čelil najväčšej šanci stretnutia. Mal ju v 37. minúte Averin, ale odkrytú bránku hostí v dobrej šanci netrafil.

Nagy mohol rozhodnúť po skvelej akcii

V závere tretiny fauloval Mikúša po hre vysokou hokejkou Belov, ale Poprad z početnej výhody nič nevyťažil. Averin nepotešil svojho trénera ani v 51. minúte, kedy mal pred sebou iba prázdnu bránku, ale puk zblízka nepochopiteľne poslal iba nad. Hra mala ku koncu stretnutia viac spádu na oboch stranách, no v riadnom hracom čase sa už nič nestalo, a tak musela o osude dvoch bodov rozhodnúť časová nadstavba. Hneď v úvode predĺženia poskytol Mezei príliš dôrazným vypichnutím puku presilovku pre Omsk, no ten šancu rozhodnúť nevyužil.

Naopak, v dráme mohol Omsk inkasovať dvakrát, ale Mezei svoj nájazd priamo z trestnej lavice nepremenil a Rämö sa vyznamenal aj pri skvelej individuálnej akcii Nagya, ktorý ale mohol voliť namiesto strely prihrávku. V nájazdovom rozstrele sa ani jeden z trojice hosťujúcich hokejistov nepresadil, a tak rozhodnutie priniesla jediná úspešná strela Frolova.