HC Lev prehral v Jekaterinburgu až po predĺžení

(Autor: SITA/AP)
SITA|16. nov 2011 o 16:33

Popradčania si do tabuľky pripísali jeden bod a sú na predposlednom 10. mieste Západnej konferencie KHL.

Staňa vychytal výhru CSKA Moskva a Marcel Hossa strelil dva góly.

JEKATERINBURG. Hokejisti HC Lev Poprad neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení po novembrovej reprezentačnej prestávke, keď v stredu prehrali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 4:5 po predĺžení.

Zverenci trénera Radima Rulíka viedli 1:0 aj 2:1, ale domácemu kolektívu sa podarilo otočiť nepriaznivý stav na 4:2. V polovici tretieho dejstva však hostia vyrovnali v rozpätí 50 sekúnd, keď sa do streleckej listiny zapísali Rudolf Huna a Jaroslav Kristek.

V predĺžení v 64. min vylúčili rozhodcovia hosťujúceho Netíka a v presilovke Loginov rozhodol o triumfe Avtomobilistu. Popradčania si do tabuľky pripísali jeden bod a po strede ich majú na svojom konte 26.

Najbližšie sa slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži predstaví v piatok 18. novembra na ľade mužstva Traktor Čeľabinsk.

ico

Výsledok - streda:

Avtomobilist Jekaterinburg - HC Lev Poprad 5:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 11. Kosťučenok (V. Streľcov), 31. Savčenko (Selujanov, Malychin), 40. A. Krutov (Bušujev, Subbotin), 51. Kazionov (Šepelenko), 65. Loginov (Selujanov, Abdullin) - 6. Mezei (V. Nedorost, G. Lewis), 17. L. Nagy (V. Nedorost, Bartečko), 51. Rudolf Huna (J. Mikúš), 52. Kristek (Chabada, Netík)

Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Bondar - Baturin, Spirin, 3600 divákov

Zostava HC Lev: Duba - Hunkes, Klouček, Sigalet, V. Mihálik, G. Lewis, Mezei - Bartečko, V. Nedorost, L. Nagy - Špirko, J. Mikúš, Rudolf Huna - Chabada, Netík, Kristek - Balán, E. Lundberg, Sekáč

Popradčania sa museli hneď v úvode duelu brániť, keď išiel na trestnú za hákovanie Hunkes. Domáci si však v početnej výhode nedokázali vypracovať žiadne väčšie šance a tak sa Lev ubránil a pri plnom počte vrhol do útoku. Nagyho strela ešte v sieti neskončila, ale Mezeiov pokus zo 6. minúty si už našiel cestu za Lobanovov chrbát - 1:0.

Krátko na to išiel na trestnú lavicu Lundberg a domáci už druhú presilovku v zápase využili. Jekaterinburg si vytvoril veľký tlak, Duba zachránil čo sa dalo, no po Stepanovovej bombe už kapituloval a bolo vyrovnané. Ďalšie minúty patrili domácim hokejistom, ale do prestávky skórovali práve hostia. V početnej výhode sa presadil Nagy, ktorému asistoval Bartečko - 2:1.

Zo začiatku druhého dejstva bola hra vyrovnaná, no potom už prebrali kontrolu nad zápasom domáci hokejisti, ktorí ťažili najmä z nedisciplinovanosti súpera. V polovici zápasu krátko po sebe dostali tresty Mihálik a Duba a Jekaterinburg ponúknutú výhodu o dvoch hráčov využil zásluhou Savčenka - 2:2.

Popradčania sa museli brániť ešte počas dvoch oslabení, čo sa im aj podarilo, no stálo ich to veľa síl. V 40. minúte tak dostal dostatok priestoru Krutov, namieril k vzdialenejšej žŕdke a Duba nestačil zareagovať - 3:2.

Lev sa v úvode tretej tretiny snažil dostať súpera pod tlak, v 43. minúte však hral opäť v oslabení a na koňa sa dostali domáci. V 51. minúte sa presadila štvrtá formácia Jekaterinburgu a Kazionov zvýšili už na 4:2.

Domáci sa už videli oslavovať v šatni, no Popradčania nezložili zbrane a za necelú minútu a pol sa im podarilo vyrovnať. Najprv rozvlnil sieť Huna a krátko po ňom poslal zápas do predĺženia Kristek. Poprad nakoniec získal iba bod, keď v predĺžení opäť doplatil na zbytočný faul Netíka, ktorý potrestal Loginov.

Výsledky ďalších stredajších zápasov KHL:

Astana - CSKA Moskva 2:4 (0:2, 1:0, 1:2) - za hostí odchytal R. Staňa celý zápas

Magnitogorsk - Novosibirsk 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)

Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0, 0:1) - Ján Lašák (Chabarovsk) odchytal celý zápas, zlikvidoval 34 striel súpera a v samostatných nájazdoch dostal jeden gól

Avangard Omsk - Metallurg Novokuzneck 1:2 pp

Čerepovec - Mytišči 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Spartak Moskva - Čechov 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) - Marcel Hossa (Spartak) 2+0

Dinamo Riga - Petrohrad 5:4 pp