Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hantuchová vydražila fotografie na charitu

SITA|Publikované 26. okt 2011 o 17:48

Daniela Hantuchová sa zapojila v utorok do charitatívnej dražby unikátnych fotografií z projektu House of Family, v rámci ktorej sa vydražili fotografie v celkovej hodnote 4250 eur.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa spolu s bratom Igorom a jeho partnerkou Luciou Ševčíkovou zapojili v utorok do charitatívnej dražby unikátnych fotografií z projektu House of Family, v rámci ktorej sa vydražili fotografie v celkovej hodnote 4250 eur. Autormi záberov sú Mária Candráková a Tomáš Halász.

Dražbu zorganizovalo občianske združenie Dvojfarebný svet, ktoré celý výťažok použije na podporu HIV pozitívnych sirôt z projektu House of Family v Kambodži.

Hantuchová, ktorej nadácia podporuje projekt House of Family už od roku 2009 a 35 sirotám zabezpečuje lekársku aj sociálnu starostlivosť, si vydražila na aukcii dve fotografie v hodnote 400 eur.

"Deti som ešte nenavštívila, ale budem sa veľmi snažiť, aby som ich spoznala osobne. Pre mňa bolo, je a bude dôležité podporovať tieto deti, ako sa bude dať. Treba si vážiť, keď je človek zdravý a má v živote trochu viac šťastia. Preto by sa mal deliť aj s tými, ktorí našu pomoc najviac potrebujú," uviedla D. Hantuchová v tlačovej správe, ktorú poskytli agentúre SITA.

Celý výťažok z dražby použijú v plnej výške na podporu detí z projektu House of Family. Výstava, ktorej fotografie boli v deň vernisáže poskytnuté na dražbu, sa koná v priestoroch Výstavnej siene Starej radnice v Bratislave v dňoch 26. októbra - 4. decembra 2011.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články