Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hantuchová: Škoda nevyužitých šancí proti Wozniackej

Daniela Hantuchová (Autor: SITA/AP)
SITA|28. mar 2011 o 18:32

Daniele Hantuchovej nevyšli turnaje v USA. Podľa vlastných slov jej neprial žreb a musí zlepšiť koncovky.

MIAMI. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová mala po vydarených vystúpeniach na turnajoch v Ázii veľké ambície aj pred dvoma vrcholnými podujatiami v USA na tvrdých povrchoch.

Po skončení svojho vystúpenia má však k spokojnosti ďaleko. Na obľúbenom mieste v kalifornskej púštnej oáze v Indian Wells, kde v rokoch 2002 a 2007 získala turnajové tituly, sa tentoraz lúčila bez zápasového víťazstva v 2. kole a neskôr v Miami si pripísala len jeden víťazný zápas.

"Neteší ma, že som toho veľa neuhrala, ale žreb na týchto turnajoch ma nepotešil," začala Daniela Hantuchová hodnotenie dvoch turnajov z vrcholnej kategórie Premier Mandatory pre agentúru SITA.

Náročné vyžrebovanie sedí - v Indian Wells skončila 30. hráčka rebríčka WTA na rakete bývalej svetovej jednotky Rusky Dinary Safinovej /6:7 (2), 4:6/ a v Miami ju zasa v 3. kole zdolala súčasná líderka rebríčka Dánka Caroline Wozniacka /1:6, 6:7 (7).

"Vylosovanie mi naozaj neprialo. Na to, že som bola nasadená, tak Safinová určite nie je dobrá súperka na 2. kolo. Rozohráva sa a vracia späť, určite hrá iný tenis ako pred pár mesiacmi. Teraz v Miami som zasa dostala prvú hráčku sveta, ktorá práve vyhrala Indian Wells, takže je mierne povedané - vo forme. Netreba sa ale vyhovárať. Treba zabudnúť na tieto prehry, zobrať si z nich to pozitívne a pracovať ďalej," uviedla Daniela Hantuchová.

Dvadsaťsedemročná Slovenka sa krátko vrátila ešte k druhému setu súboja s Wozniackou, ktorý prehrala veľmi tesne v tajbrejku, hoci ho mohla podľa vývoja skóre pokojne vyhrať. Dokonca mala na rakete tri setbaly.

"Tých možností bolo toľko, že ...naozaj si nepamätám, kedy som mala proti svetovej jednotke toľko šancí otočiť zápas vo svoj prospech. Je to však práve o tom, že ona svoje šance využila a ja tie svoje nie. Ona je jednotka a presne vie, čo v takých momentoch zahrať. Bola solídnejšia vo výmenách, našla lepší herný balans. Ja som si prehrala setbaly sama, ona prakticky nerobila chyby...Škoda tých koncoviek, keď som si vedela vypracovať šance vo výmenách, ale nedokázala som to bodovo zakončiť. Musím to zlepšiť."

Hantuchová na záver vyjadrila presvedčenie, že najbližší program jej vylepší náladu. "Ide sa na antuku. Najprv Charleston, kde som sa vlani dostala do semifinále, potom Pohár federácie doma proti Srbkám a potom pokračovanie antukovej sezóny v Európe. Už sa veľmi teším a dúfam, že budem mať aj dôvod na radosť po svojich zápasoch," dodala ešte z Miami Daniela Hantuchová.

Súvisiace články