Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hantuchová si v Brisbane nezahrá, je zranená

SITA|3. jan 2011 o 08:15

Daniela Hantuchová si napokon nezahrá na úvodnom tenisovom turnaji roka 2011 Brisbane International v austrálskom Brisbane.

BRISBANE. Daniela Hantuchová si napokon nezahrá na úvodnom tenisovom turnaji roka 2011 Brisbane International v austrálskom Brisbane (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Hoci 27-ročná Slovenka figurovala v “pavúku” hlavnej súťaže dvojhry, napokon ju do súboja 1. kola proti Ruske Anne Čakvetadzeovej nepustilo zranenie. Oficiálny server turnaja v Brisbane ako dôvod neúčasti uvádza čiastočné natrhnutie achilovky na ľavej nohe.

“Daniela je veľká hráčka aj osobnosť a my sme veľmi sklamaní z toho, že si nezahrá na našom turnaji tretíkrát v rade. Želáme jej skoré uzdravenie a návrat v budúcom roku,” vyhlásil Steve Ayles, riaditeľ podujatia Brisbane International.

Vo veľkom “pavúku” dvojhry nahradí Hantuchovú ruská tenistka Xenia Pervaková. Iba 19-ročná hráčka bola rebríčkovo najvyššie postavenou spomedzi tých, ktoré neuspeli vo finálovom kole brisbanskej kvalifikácie.

Súvisiace články