Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Hantuchová sa po roku vracia do tímu, chce pomôcť pri záchrane

Daniela Hantuchová vyhrala vo februári turnaj na tvrdom povrchu v thajskej Pattayi, ale odvtedy sa jej príliš nedarilo. Na ďalších štyroch turnajoch mala zápasovú bilanciu 2:4. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|8. apr 2015 o 07:46

Slovenské tenistky prehrali v Pohári federácie štyri zápasy po sebe. Piata prehra by už znamenala vypadnutie do „tretej ligy“, kde hrali naposledy v roku 2006.

BRATISLAVA. Daniela Hantuchová sa po viac ako roku vracia do slovenského tímu. Na budúci týždeň (18. a 19. apríla) nastúpi v Bratislave v barážovom zápase o záchranu v II. svetovej skupine Pohára federácie proti Švédsku.

Najskúsenejšia hráčka tímu (48. vo WTA) to potvrdila v rozhovore s kapitánom Matejom Liptákom.

Na ďalšie miesta v nominácii má k dispozícii Magdalénu Rybárikovú (49.), Karolínu Schmiedlovú (67.), Janu Čepelovú (122.), Kristínu Kučovú (126.) a prípadne aj talentovanú juniorku Kristínu Schmiedlovú (582.).

Dominika Cibulková (33.) sa doliečuje po marcovej operácii výrastku na päte. Návrat na turnaje plánuje až v júni pred Wimbledonom.

Hrá sa v hale na antuke

Hantuchová hrala vo FedCupe naposledy rovnako ako Cibulková vlani vo februári v súboji I. svetovej skupiny s Nemeckom (1:3). Potom slovenský tím bez nich prehral aj zápasy v Kanade i Holandsku. A dostal sa nad priepasť vypadnutia do „tretej ligy“.

Hantuchová vyhrala vo februári turnaj na tvrdom povrchu v thajskej Pattayi, ale odvtedy sa jej príliš nedarilo. Na ďalších štyroch turnajoch mala zápasovú bilanciu 2:4.

Daniela Hantuchová

  • Prvý raz hrala v Pohári federácie v roku 1999.
  • V roku 2002 bola líderkou tímu, ktorý vybojoval titul.
  • V slovenskom tíme drží väčšinu rekordov, odohrala 54 zápasov – z toho 35 víťazných.

Tímu môže pomôcť svojimi skúsenosťami, okrem dvojhry môže nastúpiť aj vo štvorhre.

Slovenky začnú s tréningami v pondelok. V Aegon aréne už pripravujú antukový dvorec, ktorý vyjde tenisový zväz asi na 30-tisíc eur.

Líderkou je Larssonová

Švédsky kapitán Lars-Andres Wahlgren naznačil nomináciu štvorice Johanna Larssonová (46.), Susanne Celiková (226.), Rebecca Petersonová (240.), Sofia Arvidssonová (274.).

Jednotka tímu Larssonová hrala veľmi dobre na poslednom turnaji v Miami. Po výhrach nad Švedovovou z Kazachstanu a Češkou Šafářovou sa prebojovala do tretieho kola, kde ju zastavila Američanka Stephensová.

Larssonovú zastavila v Miami až Američanka Stephensová.

Ako druhá hráčka by mohla nastúpiť tridsiatnička Arvidssonová, ktorá bola v máji 2006 na 29. mieste WTA. A ešte pred tromi rokmi patrila do top 50.

Súvisiace články