Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Hantuchová po prehre: Zázrak, že som stála na dvorci

SITA|10. jan 2011 o 11:29

Na začiatku sezóny limituje Danielu Hantuchovú zranenie. Na turnaji v Sydney prehrala v 1. kole.

SYDNEY. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa svojho premiérového súťažného súboja v novom roku dočkala až v pondelok 10. januára, no o stopercentnom výkone nemohlo byť v jej prípade ani reči.

Španielskej ľaváčke Maríi José Martínezovej-Sánchezovej podľahla v 1. kole turnaja Medibank International v Sydney relatívne hladko 2:6, 4:6. V druhom sete sa síce dotiahla z 2:4 na 4:4, ale záver bol opäť v réžii 28-ročnej Španielky, ktorej patrí vo svetovom renkingu 28. pozícia.

Achilovka ešte vyliečená nie je

Jedným z dôvodov Hantuchovej prehry bola skutočnosť, že slovenská jednotka a svetová tridsaťjednotka hrala stále s boľavou achilovkou, ktorú si poranila tesne pred Vianocami a odvtedy zaťažovala ľavú nohu len minimálne. Z tohto dôvodu vynechala aj svoj podľa programu úvodný turnaj sezóny v Brisbane, kde sa napokon venovala len charitatívnym a komerčným aktivitám.

"Dnešný zápas zo športového hľadiska ani nemôžem hodnotiť. Bol zázrak, že som vôbec stála na dvorci, pretože ešte pred pár dňami to tak vôbec nevyzeralo. Od zranenia mojej nohy síce už uplynul nejaký čas, ale je ešte priskoro pomýšľať na takú úroveň tenisu, s ktorou by som bola spokojná," komentovala Daniela Hantuchová pre agentúru SITA.

12 dní ničnerobenia

Hantuchovú zastihlo zranenie v nevhodnom čase tesne pred štartom novej sezóny, od ktorej si v súvislosti s nadviazaním spolupráce s trénerom Matejom Liptákom sľubovala nový impulz a zlepšenie rebríčkového postavenia.

"Dnes to bol iba druhý deň, čo som hrala body, gemy a sety. Bola som rada, že som si mohla aspoň priblížiť, čo to znamená zahrať si súťažný zápas. Pred pár dňami som hrala len na jednej nohe. Chýbal mi pohyb, ale aj celková vyhratosť a úderová istota. Predchádzajúcich 12 dní som nerobila takmer nič," povzdychla si Hantuchová.

Bývalá svetová päťka prezradila, že oproti pôvodným negatívnym prognózam sa stav jej nohy zlepšuje, ale úplne fit zatiaľ nie je. Chcela by však byť do konca týždňa, keďže už v pondelok 17. januára sa v Melbourne Parku začína prvý grandslamový vrchol sezóny - Australian Open.

"Je ťažké akceptovať mentálne, že nie ste v poriadku na sto percent, ale len na sedemdesiat či osemdesiat. Teraz musím byť trpezlivá a najmä v príprave nič neprehnať, aby sa môj stav ešte nezhoršil. O nohu sa mi starajú fyzioterapeuti a ja verím, že to bude už len lepšie," dodala D. Hantuchová, ktorá sa chystá do Melbourne v utorok alebo stredu.

Šťastie v nešťastí

Slovenská tenistka priblížila aj chronológiu svojho nešťastného zranenia, ktoré jej narušilo plány v úvode novej sezóny.

"Stalo sa to deň pred Vianocami. Natrhla som si sval priamo nad achilovkou. Mala som aj šťastie v nešťastí, že to nebola priamo achilovka, ktorú som mala vtedy zapálenú. Celú hlavnú prípravu a záťaž som išla cez bolesť a stále sa to zhoršovalo. Potom mi to zrazu ruplo pri servise. Išla som s bolesťou do kolien. A už som odtiaľ nevyšla. Prvé prognózy neboli príliš optimistické v súvislosti s regeneráciou. Lieči sa to síce rýchlejšie, ako sme predpokladali, ale nie tak rýchlo, aby som bola v optimálnej forme. Je to frustrujúce, že ma to takto odrovnalo po tvrdej príprave, ktorú som kvalitne odrobila."

Dvojhra - 1. kolo:

María José Martínezová-Sánchezová (Šp.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:4

Súvisiace články