Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Hantuchová otvorila detské oddelenie v nemocnici

Daniela Hantuchová. (Autor: TASR)
SITA|15. júl 2011 o 12:00

Projekt "Farebné nemocnice" pomáha rekonštruovať detské oddelenia v slovenských nemocniciach, skrášľovať ich farebnou výzdobou, maľbami, kúpou nového nábytku, prístrojov a zariadení.

ŽIAR NAD HRONOM. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová podporila v piatok svojou účasťou charitatívny projekt odovzdania zrenovovaných priestorov detského lôžkového oddelenia Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom v rámci dlhodobého projektu "Farebné nemocnice".

Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného detského oddelenia sa uskutočnilo za účasti riaditeľa nemocnice v Žiari nad Hronom Petra Gnidu a generálneho riaditeľa Oriflame Slovakia Georga Tsarosa.

"Ja sa už dlhodobo venujem charitatívnym projektom a chcela by som tomu odovzdať oveľa viac aj v budúcnosti. Veľmi sa teším, keď môžem pomáhať iným. Tenis mi totiž dal v živote veľmi veľa a je načase nejakým spôsobom to vrátiť späť a obdarovať iných, ktorí možno nemali toľko šťastia ako ja," povedala 28-ročná rodáčka z Popradu.

"Na túto akciu ma nemuseli dlho prehovárať, keď mi to časovo vychádzalo. Hovorila som si, že keď som na Slovensku, tak prečo nie? Je to naozaj super projekt, takže hneď som do toho išla."

Dvadsiata druhá hráčka aktuálneho svetového poradia WTA vo dvojhre sa v žiarskej nemocnici fotila s detskými pacientmi, ochotne rozdávala rozhovory a pózovala zástupcom médií i zamestnancom spomenutej inštitúcie.

Projekt "Farebné nemocnice" pomáha rekonštruovať detské oddelenia v slovenských nemocniciach, skrášľovať ich farebnou výzdobou, maľbami, kúpou nového nábytku, prístrojov a zariadení. Súčasťou piatkovej akcie bolo aj otlačenie farebných dlaní na stenu detského oddelenia v Žiari nad Hronom, na ktoré sa ochotne nechala nahovoriť aj Daniela Hantuchová.

"Musím povedať, že som v nemocniciach netrávila veľa času. Doteraz však mám paniku z návštev u zubára, z detstva mi skôr zostali spomienky na tie školské výlety k zubárovi a biele plášte v ambulanciách. Aj preto je pre mňa veľkou cťou zúčastniť sa na takejto akcii. Charita nie je nejaké hobby, treba to brať naozaj zodpovedne. Ja tú svoju robím tak, že o tom nevie veľa ľudí. Je to niečo, čo cítim ja zvnútra. Tenis mi dal naozaj veľa a je pre mňa akousi zodpovednosťou podeliť sa o to a posunúť to ďalej," uviedla víťazka štyroch turnajov na hlavnom profesionálnom okruhu Hantuchová, ktorá má vlastnú nadáciu a sama dlhodobo podporuje projekt v Kambodži, kde sa venuje HIV pozitívnym deťom.

Súvisiace články