Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hantuchová neobhájila semifinále

Slovenka Daniela Hantuchová odráža loptičku Francúzke Alizé Cornetovej v 3. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. (Autor: FOTO - TASR/AP)
Sportnet|Publikované 23. jan 2009 o 08:40

Lanské súperky z veľkého semifinále, Daniela Hantuchová a Ana Ivanovičová, včera povedali zbohom 97. tenisovým majstrovstvám Austrálie. Slovenka neobháji 900 bodov za semifinále a Srbka 1400 za finále.

MELBOURNE. Daniela Hantuchová padne podľa neoficiálnych prepočtov z 21. na 35. - 36. miesto, Ivanovičová z 5. na 9. priečku. Daniela stroskotala na súperke, ktorú dvakrát predtým v Melbourne vyradila.

Prehrala s Francúzkou Cornetovou (15.) 6:4, 4:6, 2:6. V 1. sete hrala najlepší tenis sezóny, a hoci zo 4:1 bolo 4:4, útočnou hrou dotiahla set do víťazstva. Za stavu 1:1 v druhom však neudržala podanie a zápas sa začal lámať. Znížila ešte z 2:5 na 4:5 a zhodu, no 2. set stratila a v treťom bolo razom 0:4. Keď Cornetová nevyužila loptu na 5:0, Hantuchová vycítila šancu, dotiahla na 2:4 a 30:0, no troma chybami podanie stratila a už to nedobehla.

Takticky som zahrala hlúpo

„Škoda. Mala som zápas pod kontrolou a pokazila som si to. Takticky som zahrala hlúpo, začala som sa opakovať, dala som jej šancu ma rozhádzať, najmä jej silným forhendom, ktorým si robila, čo chcela.“

Cornetová mala raketový nástup v poslednom sete. Hantuchová síce znížila, ale vyrovnať stav v sete už nedokázala. Cez Cornetovú prešla na turnaji Hantuchová vlani aj predvlani. Francúzka si však oproti minulosti zlepšila podanie a forhend.

„Austrálske turné bolo dobrým odrazovým mostíkom, ukázalo mi veci, na ktorých musím pracovať. Nedali sa čakať zázraky bez zápasovej praxe, zišlo by sa viac víťazných kôl. Rebríček si nevšímam, už pred turnajom bolo jasné, že tie body bude ťažké obhájiť, nerobím si z toho ťažkú hlavu. Teším sa domov.“

Safin dal zbohom Austrálii

Rozbehnutý Roger Federer ukončil Safinovu austrálsku kariéru (Rus hrá poslednú sezónu). Bývalú svetovú jednotku teraz čaká Čech Tomáš Berdych. Vypadol populárny Taiwančan Lu a nestarnúci Francúz Santoro.

Cyperčan Baghdatis dosiahol postupom do osemfinále o pol druhej nadránom najlepší výsledok od svojho finále spred troch rokov.

V ženskej súťaži sa prestrieľala ťažká ruská artiléria (štyri nasadené), no úspech 19-ročnej Klejbanovovej nad Ivanovičovou šokoval.

Domáca Dokičová pokračovala v rozprávkovom sne a vyradila 11. hráčku, Dánku Wozniacku, čím zvýraznila svoj historický úspech na Australian Open.

Z našich potešil postup Dominiky Cibulkovej v mixe vedno s priateľom Jürgenom Melzerom. Je to ich prvé spoločné víťazstvo a teraz ich čaká snúbenecký pár Gajdošová – Groth. Z turnaja však vypadol tenista roka Filip Polášek v 2. kole štvorhry.