Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hantuchová môže dosiahnuť 200. víťazstvo vo štvorhre

SITA|Publikované 9. máj 2009 o 07:32

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová môže v sobotňajšom finále štvorhry na turnaji WTA Tour v Ríme po boku Japonky Ai Sugijamovej dosiahnuť nielen svoj 9. deblový titul, ale aj jubilejné 200. víťazstvo.

RÍM. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová môže v sobotňajšom finále štvorhry na turnaji WTA Tour v Ríme po boku Japonky Ai Sugijamovej dosiahnuť nielen svoj 9. deblový titul na hlavnom okruhu, ale aj jubilejné 200. víťazstvo vo štvorhre počas profesionálnej kariéry, ktorá sa oficiálne začala pred desiatimi rokmi - v máji 1999.

Vyplýva to zo štatistiky zverejnenej na internetovej stránke Tenisovej asociácie žien (WTA). Päťky miestneho žrebu budú čeliť nasadeným sedmičkám - Taiwančanke Hsieh Su-wei a Číňanke Šuai Peng.

Držiteľka kompletnej zbierky grandslamových trofejí z miešanej štvorhry Hantuchová prišla do talianskej metropoly so 195 deblovými úspechmi na konte a v areáli Foro Italico zatiaľ pridala štyri vzhľadom na "pavúk" s 32 pármi namiesto obvyklejších 16.

Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka čaká na svoj ďalší deblový titul od sezóny 2006 a primátu dosiahnutého so svojou veľkou kamarátkou "Sugi" práve v Ríme. Medzičasom bola vo finále štvorhry trikrát, vždy so skúsenou Japonkou. Naposledy sa im to podarilo v januári na Australian Open.

Niekdajšia päťka renkingu štvorhry Hantuchová a Sugijamová už teraz majú na rímskej antuke istotu 550 bodov do rebríčka a spoločného šeku na 50 000 USD. Pre šampiónky je pripravených 800 bodov a 100 000 USD. Finále na Stadio Pietrangeli sa začne o 13.40 h.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.