Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Hantuchová dodržala stávku a skončila v bazéne

Daniela Hantuchová (vľavo) prebrala víťaznú trofej od prezidenta Thajskej tenisovej asociácie Suwata Liptapallopa (vpravo). (Autor: ap)
TASR|13. feb 2011 o 15:23

Úspech treba osláviť. A tak Daniela Hantuchová dodržala stávku a po triumfe v Thajsku slkončila spoločne s mamou a kondičným trénerom v bazéne.

PATTAYA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová oslávila zisk štvrtého singlového titulu na okruhu WTA "kúpeľom". Po triumfe v Pattayi dodržala stávku a spoločne s mamou a kondičným trénerom Patom Etcheberrym skončili v bazéne. Do Thajska odlietala s tohtoročnou bilanciou 0:4, v Pattayi v piatich zápasoch nestratila ani jediný set.

Hantuchová zabojovala a vyplatilo sa

O niečom takom sa jej pred týždňom ani nesnívalo. "Keby mi po fedcupovom zápase s Českom niekto povedal, že o týždeň v Pattayi budem pózovať s víťaznou trofejou, asi by som sa nad tým iba pousmiala."

"V športe i v živote to tak však niekedy chodí, že úspech príde práve vtedy, keď to človek najmenej čaká. Po Fed Cupe ma čakal náročný letecký presun a mala som veľmi málo času na aklimatizáciu. Už v utorok som totiž musela hrať prvý zápas."

"Išla som sem s tým, že idem zabojovať a dám do toho všetko. Postupne sa k tomu pridala aj tenis a napokon som moje vystúpenie zakončila titulom, z ktorého mám obrovskú radosť, veď od môjho posledného v Linzi ubehli už viac ako tri roky," vyznala sa Hantuchová pre TASR.

Súperky zdolala zásluhou kondície

V semifinále získala cenný skalp dvojnásobnej obhajkyne titulu a svetovej trojky Rusky Very Zvonariovovej, čo jej dodalo veľa sebavedomia,

"Zápas proti Zvonariovovej bol takým malým finále. Vera má momentálne vynikajúcu formu, navyše rýchly povrch v Pattayi jej sedí. Proti nej som odohrala jeden z najlepších zápasov za posledné roky a po tomto víťazstve som bola hladná po titule."

"Pred finále proti Erraniovej tam bola trochu nervozita, no napokon to bolo ľahšie ako som čakala, pretože som hrala od prvej do poslednej loptičky agresívne a maximálne koncentrovane."

Tvrdá príprava pod vedením Etchebeeryho v náročných podmienkach v Pattayi priniesla svoje ovocie. "Vo všetkých zápasoch som zdolala súperky práve cez kondičku. Dokázala som sa vyrovnať s horúčavami i vysokou vlhkosťou vzduchu a fyzicky som to zvládala veľmi dobre. V posledných týždňoch sme tvrdo makali a som rada, že sa to takto premietlo."

Po zisku titulu Hantuchová príliš nemala čas na oslavy, v noci sa totiž presúvala na ďalší turnaj WTA do Dubaja. "S mamom a Patom sme po zisku titulu skočili do bazéna, lebo taká bola dohoda. Na nejaké väčšie oslavy však bude čas až neskôr, možno keď sa vrátim domov z mimoeurópskej turnajovej šnúry."

1.jpg

Foto - ČTK/AP

Súvisiace články