Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Vytlieskali ho. Hancko je podľa fanúšikov druhým najlepším hráčom Sparty

Dávid Hancko v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
Jerguš Radačovský|13. júl 2020 o 21:55

Radi by ho videli v drese Sparty aj v nasledujúcej sezóne.

BRATISLAVA. Má iba 22 rokov, ale stal sa jedným zo základných lídrov Sparty Praha, ktorá vyhrala český pohár a v lige skončila tretia.

Slovenský obranca Dávid Hancko prežil na hosťovaní v českom tíme úspešné obdobie. Stále je však kmeňovým hráčom ACF Fiorentina, opcia na trvalý prestup je na hodnote šesť miliónov eur.

Vedenie Sparty tvrdí, že to je veľa.

Napriek tomu si Slovák vybudoval v klube dobré meno a teší sa aj obľube fanúšikov. Potvrdili to aj v predposlednom ligovom kole proti Jabloncu.

Hancko sa dočkal obrovského aplauzu od fanúšikov, ktorí by ho radi videli v sparťanskom drese aj v nasledujúcej sezóne.

V internetovom hlasovaní na instagramovom profile klubu sa slovenský obranca dostal až do finálového výberu. V ňom bol nakoniec úspešnejší stredopoliar Guélor Kanga z Gabonu.

Napriek tomu sa Hancko stal podľa fanúšikov druhým najlepším hráčom Sparty Praha v celej sezóne.

Slovenský obranca odohral v drese Sparty 25 zápasov, v ktorých strelil tri góly a pridal dve asistencie. Zaznamenal aj štyri žlté karty.

Jerguš Radačovský
Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články