Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Hádzanárov Tatrana sužujú absencie, zrušili prípravné zápasy

Brazílsky reprezentant v službách Prešova Pedro Pacheco. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 19. jan 2021 o 14:00

Na šancu čaká 18-ročný odchovanec.

PREŠOV. Z dôvodu absencie viacerých hráčov v tréningu neodohrajú hádzanári Tatrana Prešov dva plánované prípravné zápasy v Poľsku.

Jedným z hráčov, ktorí budú trénerovi Slavkovi Golužovi v najbližších týždňov chýbať je aj Guilherme Linhares.

Brazílsky legionár sa v utorok podrobil artroskopickej operácii kolena ľavej nohy.

Brazílčana čaká rehabilitácia

Ako uviedol pre oficiálny klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický, operačný zákrok bol v prípade 22-ročného hráča potrebný.

"Zranenie, ktoré si privodil ešte v minulom roku, sa totiž nepodarilo vyliečiť konzervatívnym spôsobom. Muselo sa preto pristúpiť k operácií, počas ktorej mu koleno vyčistili a napravili poškodenie krížneho väzu.

Podľa predbežných informácií dopadla operácia dobre. Veríme, že Gili sa po niekoľkotýždňovej rehabilitácii pridá k mužstvu opäť zhruba v druhej polovici februára," vyslovil nádejnú prognózu Benický.

Pri účasti Anoura Ben Abdallaha na majstrovstvách sveta v Egypte aktuálne Tatran nedisponuje pravou spojkou.

Navyše, na šampionáte je aj jeho krajan z Tuniska pivot Jihed Jaballah.

Kravčák zabojuje o šancu

S reprezentačným výberom Slovenska sa v týchto dňoch pripravujú Tomáš Rečičár a dodatočne povolaný brankár Igor Čupryna.

Plnohodnotne navyše k dispozícii nie sú ani nedoliečený Pedro Pacecho a dlhodobo so zranením trápiaci sa Dominik Krok.

"Aj preto sme zrušili dva plánované tohtotýždňové prípravné stretnutia v Poľsku proti Mielcu (pôvodne streda 20. januára) a Tarnovu (štvrtok 21. januára). Keďže v najbližších týždňoch je pred nami nahustený program, zvážili sme, že je to rozumnejšie riešenie," vysvetlil Benický.

Prvý zápas v novom roku by tak mal Tatran napokon odohrať na budúcu stredu 27. januára, keď v extraligovom stretnutí privíta na domácej palubovke Hlohovec.

Do tohto zápasu by sa mohol zapojiť aj Jakub Kravčák. Odchovanec prešovského Tatrana sa od začiatku januára pripravuje spolu s tímom.

"Dorastenecké súťaže sú aktuálne prerušené, navyše v tíme nám chýba viacero hráčov. Preto sme povolali Jakuba, ktorý dostane priestor zabojovať o minutáž na palubovke aj v samotných zápasoch," dodal Benický na margo 18-ročného hráča.

Súvisiace články