Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Fanúšikom ukazoval nevhodné gestá a vyzliekol si dres. Xhaka chce v Arsenale ostať

Granit Xhaka v zápase proti Crystal Palace. (Autor: Nigel French SITA/AP)
SITA|10. jan 2020 o 13:04

Pomohla mu výmena trénera.

LONDÝN. O tom, ako sa dokáže situácia rýchlo otočiť sa presvedčil aj Granit Xhaka. Ešte v októbri upadol do nemilosti fanúšikov Arsenalu Londýn a prišiel o kapitánsku pásku, keď po vystriedaní proti Crystalu Palace adresoval priaznivcom Arsenalu viacero nevhodných gest a demonštratívne si vyzliekol dres.

Následne švajčiarskeho reprezentanta zo zostavy na určitý čas vyradil tréner Unai Emery. Ten však už nevedie klub, nahradil ho Mikel Arteta, ktorého dôveru Xhaka má.

Meno 27-ročného stredopoliara sa skloňovalo v súvislosti so zimným prestupom. Spomínali sa rôzne kluby, reálny bol jeho návrat do Nemecka, kde sa o jeho služby zaujímala Hertha Berlín.

Aktuálne to vyzerá, že bazilejský rodák zostane v Arsenale.

"Myslím si, že zmenil svoje rozhodnutie," potešil sa Arteta, ktorý na adresu Xhaku dodal: "Podľa môjho názoru to môže byť pre nás veľmi dobrý hráč a môže s radosťou hrať pod mojím vedením v tomto klube. Snažil som sa ho presvedčiť týmto spôsobom."

O tom, že mu tréner verí, svedčí aj skutočnosť, že Xhaka od príchodu Artetu na lavičku Arsenalu nastupuje v zostave pravidelne.

Súvisiace články