Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Graňák: Petrohrad je favorit, ale my chceme finále

Obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva s Dominikom Graňákom (v strede) je už v semifinále play off. V súboji o postup do finále nastúpi proti Petrohradu. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|17. mar 2013 o 19:18

Obranca Dinama Moskva DOMINIK GRAŇÁK je v tejto sezóne prvým Slovákom v semifinále play off KHL o Gagarinov pohár. Mohol by sa k nemu pridať útočník Štefan Ružička, ak by sa s Ufou prebil medzi štyri najlepšie tímy v sérii s Kazaňou.

Dinamo vyradilo v 1. kole Slovan 4:0 a teraz si poradilo aj s CSKA Moskva 4:1 na zápasy. V čom bolo Dinamo lepšie ako moskovský rival?

"Výsledok 4:1 na zápasy vyzerá na prvý pohľad jednoznačne, ale s výnimkou prvého stretnutia, ktoré sme vyhrali 3:0, boli ďalšie úplne vyrovnané. Dva razy sme zvíťazili v predĺžení. Mal som pocit, že v nadstavenom čase sme mali o čosi viac síl. Darilo sa nám pokryť najnebezpečnejší útok CSKA s Alexandrom Radulovom."

Ako bral prehru váš sused zo Slovenského domu Rastislav Staňa?

"Športovo. Stretli sme sa v dome po piatkovom zápase a krátko sme sa rozprávali. Rasťa v prvom zápase striedali, ale potom bol v každom stretnutí oporou svojho mužstva. Patril medzi najlepších hráčov CSKA."

S Dinamom obhajujete vlaňajšie prvenstvo. Mužstvo sa oproti minulému roku príliš nezmenilo. V čom je jeho najväčšia sila?

"V súdržnej partii, hráme jeden za druhého. Tréner Oleg Znarok nás vie nabudiť. Máme skúsenosti z play off. Brankára Jeriomenka považujem za najlepšieho v KHL. Pri našom systéme hry dostávame pomerne málo gólov a naši strelci vedia v správnej chvíli zabrať."

Semifinále sa začne až vo štvrtok. Ako využívate voľný čas?

"Tréner a vedenie klubu nás motivujú, že po rýchlom postupe dostaneme voľno. Po sérii so Slovanom som zostal pár dní doma v Trenčíne a teraz som sa na víkend vybral s bratom a jeho priateľkou do Kodane. Parádne som si oddýchol, nemyslel som na hokej. Ďalší tréning je až v utorok. Mám rád Škandináviu. Vlani som si počas play off dal ako odmenu za postup návštevu Štokholmu."

Vlani ste mali v play off hustú bradu. A teraz?

"Brada ešte nemá vlaňajšie parametre. Chcelo by to, aby som sa ani v ďalších týždňoch neholil."

V semifinále hrá Dinamo tak ako vlani s Petrohradom. Pred rokom ste vyhrali 4:0 na zápasy. Dá sa z toho vychádzať aj teraz?

"Sotva. V základnej časti sme zo štyroch stretnutí s Petrohradom tri prehrali. Súper bude favoritom. Oproti vlaňajšku má silnejšie mužstvo. Ale my chceme znova postúpiť do finále."

Sledujete aj Východnú konferenciu? Čo vás zaujalo?

"To, že Čeľabinsk vyhral nad minuloročným finalistom Omskom 4:1 na zápasy nie je pre mňa prekvapenie, ale že Omsk v štyroch zápasoch nedal ani gól - už áno. V sérii Kazaň - Ufa dávam za stavu 3:2 viac šancí Kazani aj keď by som postup radšej doprial Štefanovi Ružičkovi s Ufou."

Súvisiace články